fbpx

Пенсії українцям будуть розраховувати за новою формулою

Пенсійний вік в Україні підніматися не буде.

На думку заступника міністра соціальної політики Миколи Шамбіра, сьогодні в країні достатньо інших проблем, так що краще сконцентруватися на них, передає bk.ridna

– Нам треба це питання вирішувати, але сьогодні немає ні умов, ні яких-небудь варіантів для його збільшення, – зазначив чиновник. – Тому ми йдемо іншим шляхом.

За словами Шамбіра, Україні варто зосередитися не на віці виходу на пенсію, а на створення єдиних правил призначення пенсій громадянам України. А для цього потрібно кардинально змінити систему і прибрати так полюбилося українським чиновникам поняття “осучаснення пенсій”.

– Ми пропонуємо однакові показники, які будуть застосовуватись до всіх пенсіонерів: і новим, і старим, – зазначив Шамбір. – І щороку ці пенсії будуть індексуватися за єдиними правилами.

Заступник міністра впевнений: у той час як при існуючій системі нарахування пенсій людина нічого не може передбачити і спрогнозувати, після введення “нової формули” процес нарахування пенсії стане прозорим. Що це за формула, так і залишилося не висвітленим, але чиновник запевняє: запропоноване нововведення допоможе людині самому відстежувати, які суми йому нараховують.

Експерти кажуть: порахувати, звичайно, можна – і, до речі, ніхто вам не забороняє робити це і зараз. І “відстежувати” теж можна. Але остаточне слово в будь-якому випадку залишиться за Пенсійним фондом.

– Єдині правила для всіх – це добре, – погоджується президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. – А ось що стосується простоти розрахунку пенсій – то це навряд чи. Як правило, всі ці методики дуже складні. Приміром, в тому ж ЄС система розрахунку пенсій дуже заплутана, там більше кількість коефіцієнтів, пільг, різного роду перерахунків – неспеціалісту в цьому вкрай важко розібратися.

Так що слова про те, що людина зможе все “сам порахувати і відстежити” – це не більше ніж піар, підсумував експерт. Для себе ви можете рахувати скільки завгодно і робити це і надалі. А нараховувати і перевіряти все одно буде Пенсійний фонд.

Читайте також:БЕЗ ВІЗ В ЄС: ЯК ЇХАТИ З ДИТИНОЮ

You cannot copy content of this page