fbpx
Події
Без віз в ЄС: як їхати з дитиною

Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України. Та чи змінить це документи, які потрібні дитині при перетині кордону?

Які документи потрібні дитині для перетину кордону?

Якщо дитину супроводжують батьки, їй достатньо мати закордонний біометричний паспорт. У випадку, коли вона подорожує з одним з батьків, потрібна буде також нотаріально завірена згода другого з батьків. У ній має бути вказана держава, у яку їде дитина та час, який вона там перебуватиме, пише fakty.ictv

Хто може оформити закордонний паспорт для дитини?

Заяву на оформлення закордонного паспорту може подати один з батьків дитини, або ж їхній законний представник. У такому випадку він повинен мати при собі документи, які засвідчують його особу та повноваження.

Паспорт для виїзду за кордон має право отримати кожен громадянин України. Тобто навіть для новонародженої дитини можна зробити закордонний паспорт.

Діти віком до 12 років можуть бути відсутні при оформленні закордонного паспорта. Можна просто подати два кольорових фото розміром 3,5 на 4,5 сантиметри та одне розміром 10 на 15 сантиметрів. З 12 років присутність дитини при оформленні є обов’язковою.

Також важливо пам’ятати, що для оформлення закордонного паспорту від дитини віком до 12 років не можуть вимагати відбитки пальців, а до 14 років – цифровий підпис.

Які потрібні документи?

Записатися в чергу для оформлення паспорта можна через сайт ДМСУ. Вам знадобляться наступні документи:

-Свідоцтво про народження. З 14 років – паспорт громадянина України.

-Дві кольорові фотокартки, розміром 3,5 на 4,5 сантиметри та одна фотокартка розміром 10 на 15 сантиметрів, якщо дитина не досягла віку 12 років.

-Квитанція про сплату адміністративної послуги.

-Паспорт громадянина України одного з батьків.

Якщо ж дитина проживає з одним з батьків та не має змоги отримати завірений дозвіл на виїзд з країни від іншого, то знадобиться один з наступних документів:

-Свідоцтво про смерть другого з батьків.

-Рішення суду про визнання другого з батьків безвісти зниклим.

-Рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.

-Рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків.

-Для одиноких матерів знадобиться довідка про народження дитини, видана відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька.

Читайте також:БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ: ЯК ЇХАТИ, КОМУ МОЖНА, НА СКІЛЬКИ ДНІВ ТА ЧОМУ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ