fbpx

“Пам’ятайте, життя – це дар”, – цінні поради від легендарного японського доктора, який прожив 105 щасливих років

Шігеакі Хінохара – японський лікар, який змінив підхід до життя і медицини. Він був президентом Міжнародної клініки святого Луки в Токіо і ще й письменником, який написав більше 150 книг.

Хінохара розповідав, якою важливою є фізична активність, називав диван найбільшим недругом людини та говорив, що у сучасних клініках повинно бути більше музики, танців і тварин.

Що радив доктор, щоб прожити щасливе та довге життя.

Радійте!

Хінохара говорив, що людина отримує енергію саме з радощів, а не з їжі чи сну. У дитинстві нам було весело, ми забували поїсти та й сон нам не був потрібний. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким режимом харчування чи сну.

Читайте!

Доктор вважав, що немає людей, які б не любили читати, якщо вам так здається, то ви просто не знайшли ще свою книгу. Шукайте книги, які даруватимуть вам натхнення.

Їжте правильно.

Секрет довголіття, на думку Хінохари – у правильному та помірному споживанні їжі.

“Я, наприклад, на сніданок п’ю каву або молоко або апельсиновий сік з ложкою оливкової олії (воно корисно для артерій і шкіри). Обід – молоко з печивом, або нічого, якщо я занадто зайнятий. Коли я працюю, я взагалі не відчуваю голоду. Моя вечеря – овочі, трохи риби і рису. Двічі на тиждень я з’їдаю 100 грам нежирного м’яса”, – розповідав доктор.

Не забувайте про фізичні навантаження. 

Доктор наголошував, що не обов’язково відвідувати спортзал, щоби почувати себе у формі. Велосипед, піші прогулянки, пробіжки, сходи замість ліфта – це набагато краще, ніж нічого.

Навіть у свої 105 років Хінохара переступав відразу дві сходинки, щоби м’язи працювали. Диван він називав найгіршим недругом людини, бо відпочивати треба активно.

Окрім того, доктор проїхав по всій Японії, даючи по 150 лекцій на рік. Лекції він проводив, стоячи на ногах по 1,5 години, це підтримувало його в хорошій формі.

Не виходьте на пенсію. 

Японець радив, якщо ви в хорошій фізичній і формі, вам не потрібно виходити на пенсію. Краще працювати якомога довше, щоби бути щасливим.

“Жити довго – це прекрасно. До 60 років ми працюємо на благо своєї родини, і нам легко досягати поставлених цілей. Але потім ми повинні намагатися працювати на благо всього суспільства”, – ділився лікар.

Доктор Шігеакі Хінохара до останнього дня продовжував приймати пацієнтів. У його блокноті сторінки були заповнені на 5 місяців уперед.

Хінохара завжди насолоджувався кожному дню, кожній хвилині, бо життя – це дар, любив повторювати він.

You cannot copy content of this page