fbpx

Оптимальне для здоров’я: гарвардські вчені назвали найгірше та найкраще взуття

Гарвардські вчені провели дослідження з метою з’ясувати, яке взуття є оптимально безпечним для здоров’я.

В ході дослідження професор еволюційної біології людини і професор біологічних наук з Гарварда Деніел Ліберман з’ясував, що амортизатори і повітряні подушки в популярних моделях взуття, включаючи кросівки, шкодять здоров’ю ніг. Зокрема, амортизатори, які за заявами виробників повинні забезпечувати комфорт і міцність під час ходьби і бігу, в дійсності роблять ноги більш слабкими і схильними до різних травм.

Результати дослідження Лібермана і його команди вчених показали, що «захист» ніг за допомогою взуття може бути шкідливим в довгостроковій перспективі, пише Новое Время.

«Коли ви ходите у взутті, ваші м’язи працюють гірше, ніж, коли ви ходите босоніж. М’які підошви не дають можливості вашим ногам регулярно «тренуватися», в результаті чого збільшується ризик травм і проблем зі здоров’ям ніг», – зазначив Ліберман.

Читайте також: Найбезпечніший вид фітнесу: скільки потрібно робити кроків щодня

Незважаючи на те, що навіть таке комфортне взуття, як кросівки, надає на здоров’я ніг несприятливий вплив, професор рекомендує, все ж, вибирати спортивне взуття, і не носити взуття на підборах. За його даними, крім незручності, взуття на високих підборах може повністю змінити структуру м’язів і привести до серйозних проблем в майбутньому. Не менш небезпечне вузьке взуття, носіння якого може привести до деформації стопи.

Ліберман рекомендує вибирати взуття з хорошою підтримкою стопи, а найкращим вибором називає «мінімальне» взуття – таке, наприклад, як літні плоскі сандалі, що імітують босі ноги. Також професор радить часто міняти різні моделі взуття, щоб не давати м’язам ніг розслаблятися.

You cannot copy content of this page