fbpx
Події
Оплачувати “комуналку” можна буде у розстрочку – Гройсман

Уряд запропонує механізм річної розстрочки на оплату житлово-комунальних послуг для українців, які не можуть або не хочуть скористатися субсидіями. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з керівниками профспілок.

Гройсман сказав, що Кабмін спільно з депутатами хочуть впровадити 12-місячну розстрочку на оплату послуг ЖКГ.

За словами прем’єра, такий варіант запропонують сім’ям, які не можуть або не хочуть прийняти участь в програмі субсидій.

Є два механізми, заявив Гройсман: субсидія – адресна безповоротна допомога, і розстрочка (споживаємо сьогодні – платимо 12 місяців).

“Люди побачать рахунки і побачать, що компенсація є прийнятною, і фактично навіть від підвищення до ринкового рівня ціни (на газ – ред.) На бюджетах сімей це не позначиться. Це наша мета, це наша задача”, – зазначив він.

Однак прем’єр зазначає, що держава не може субсидувати і дотувати теплокомуненерго, водоканали, втрати і все інше.

Нагадаємо, Кабмін розробив законопроект про розблокування фінансово-господарської діяльності теплокомуненерго (ТКЕ), зняття арештів з майна і поточних рахунків, зупинку нарахування пені та штрафних санкцій за енергоносії.

Понад 100 ТКЕ по всій Україні працюють в умовах арештованих рахунків. Через заборгованість перед постачальником газу НАК “Нафтогаз України”, компанії змушені направляти значну частину коштів на погашення заборгованості. За словами представників ТКЕ, це істотно ускладнило підготовку до опалювального сезону.

Щоб уникнути відключень опалення, Кабмін зобов’язав “Нафтогаз” поставляти газ ТКЕ до кінця опалювального сезону навіть при наявності заборгованості.

Читайте також:Українці можуть їздити без віз у 50 країн світу – МЗС

Джерело.