fbpx
Події
Новий президент Франції: якими будуть перші кроки Макрона?

Еммануель Макрон отримав одну із найефектніших перемог в історії президентських виборів у Франції.

Якими будуть його перші кроки на посту президента, намагався спрогнозувати журналіст Генрі Семюель для The Telegraph UK, пише 24канал

1. Вибрати прем’єр-міністра і членів кабінету

Макрон, як зазначається, поставив перед собою вкрай складне завдання: зібрати в одному уряді представників найрізноманітніших політичних течій. Він також пообіцяв, що половину місць в його уряді займуть жінки.

Наразі відомо, що він вже вибрав прем’єр-міністра, але поки не назвав його ім’я.

Найбільш ймовірними претендентами на посаду прем’єр-міністра вважаються Рішар Ферран (соціаліст-реформіст, генеральний секретар руху Макрона “Вперед!”), а також двоє жінок – Анна-Марі Едрак (колишня керівниця французького національного залізничного оператора SNCF) і член Європарламенту Сільві Гулар.

Що стосується правого крила, то експерти називають ім’я Едуарда Філіпа, правоцентристського мера Гавра, а також 52-річного Ксав’є Бертрана – одного з лідерів партії “Союз за народний рух”, йдеться у публікації. Ще одним імовірним претендентом є Франсуа Байру, а серед “лівих” виокремлюють Жерара Коломба, соціаліста і вірного прихильника Макрона, а також Жан-Іва Ль Дріана (Jean-Yves Le Drian), який був міністром оборони в уряді президента Франсуа Олланда.

2. Отримати більшість місць у парламенті

Незважаючи на перемогу на президентських виборах, Макрон може виявитися практично безсилим, якщо його молодий політичний рух “Вперед!” не зможе отримати більшість місць у парламенті країни на виборах 11 і 18 червня, вважає автор публікації, аргументуючи це тим, що у Макрона немає досвіду боротьби за першість у кожному з 577 парламентських округів, де проходять свої мікровибори.

3. Задати правильний тон президентству

Новий французький президент зосередився на довгострокових цілях, що стосуються економічного зростання, оподаткування, пенсійної системи, освіти безпеки і прозорості політики. У пана Макрона, як зазначається, буде можливість підвищити свій президентський авторитет на майбутньому саміті НАТО, який відбудеться 25 травня і на якому буде присутній Дональд Трамп, а також на саміті Великої сімки 26-27 травня. Його першою поїздкою в ролі президента може стати поїздка в Малі, де французькі військові борються з ісламістами.

4. “Моралізувати” французьку політику

Макрон, йдеться далі, пообіцяв почати свій президентський термін прийняттям закону, який дозволить очистити французьку політику, зважаючи на те, що передвиборча кампанія перетворилася в боротьбу компроматів, а рівень скептичного ставлення французів до своїх політиків досяг рекордного рівня.

5. Провести трудову реформу

Також Макрон пообіцяв підписати цього літа низку указів – тобто обійти парламент – щоб “спростити” французьке трудове законодавство, дозволивши проведення переговорів щодо тривалість робочого дня на рівні компаній і встановити верхню межу зарплатні. Це може викликати гнів профспілок і спровокувати масштабні вуличні протести, зауважує автор статті.

6. Європа

Новий президент Франції хоче скласти “п’ятирічну дорожню карту, щоб забезпечити єврозону реальним бюджетом і заручитися підтримкою 27 європейських країн у таких питаннях, як захист навколишнього середовища, промисловість і міграція”. Він хоче домогтися створення європейських прикордонних сил чисельністю в 5 тисяч осіб, розмірковує британський журналіст.

7. Тероризм

Макрон пообіцяв не скасовувати режим надзвичайного стану, введений у Франції після низки терактів. Його термін закінчується в липні. До літа він планує створити постійний штаб операцій щодо забезпечення внутрішньої безпеки, розвідки і боротьби проти тероризму, а також особливий підрозділ, який буде займатися “Ісламською державою”.

Читайте також:БРІДЖИТ МАКРОН: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО НОВУ ПЕРШУ ЛЕДІ ФРАНЦІЇ