fbpx
Події
Новорічні заробітки: в Україні вже з’явилися “святкові” вакансії

Експерти не радять чекати шансу підзаробити до грудня.

Цього року український ринок праці почав готуватися до новорічних свят вже з кінця жовтня. Крім класичних вакансій казкових персонажів для дітей, щосили набирають промоутерів, рекламістів, продавців у магазини і на новорічні ярмарки, артистів та ін.

Діди морози та Снігуроньки — тільки верхівка новорічного заробітчанського “айсберга”. Насправді, до свят з’являється і маса інших вакансій в різних галузях. Як розповів директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко, особливо активно на цей період компанії посилюють напрямки торгівлі, маркетингу та поліграфії. Адже не секрет, що новорічні розпродажі можуть генерувати піврічну виручку, тому роботодавці наймають тимчасовий персонал, щоб витримати пікові навантаження попиту.

Якщо взяти, приміром, поліграфію, то зростає попит на подарункові упаковки, листівки та флаєри з інформацією про акції, святкове оформлення вітрин. У підсумку українські верстати друкують напередодні свят майже цілодобово. Великий попит також на маркетологів і рекламістів, адже від просування залежить збут.

У торгових мережах також готуються до збільшення потоку клієнтів: наймають додаткових вантажників, продавців у торгові зали, касирів.

“У середньому за святковий період можна заробити 5-7 тис. грн. А якщо це вакансія в продажах, де крім ставки є ще й відсоток від продажу, то можна отримати ще більше, адже люди в свята готові купувати.

Найбажанішими, звичайно ж, є сезонні вакансії – як промоутерів у магазинах — крім того, що платять непогані гроші, працівникові ще й не потрібно мерзнути на вулиці”, — пояснила hr-експерт Тетяна Пашкіна.
Багато роботи під ялинку традиційно буде у музикантів. Діди Морози численні новорічні корпоративи одні не витягнуть, так що організатори підкріплюють тили живою музикою. Хороших виконавців на всіх не вистачає, тому новорічні гонорари артистів у кілька разів вищі від звичайних, і вони мають можливість непогано заробити.

“Ми порівняли кількість вакансій у грудні минулого року з листопадовими показниками. Найбільше місць, 11,2 тисяч, пропонувалося в продажах. Їх зростання випереджало середню динаміку в півтора рази. Удвічі більше зросла кількість пропозицій у поліграфії. Але безсумнівним лідером виявився розділ “Культура, музика, шоу-бізнес”. Якщо в середньому в грудні 2015 року, порівняно з листопадом, кількість вакансій збільшилася на 2,4%, то шоу-бізнес зріс на 11%, що дуже багато для помісячної динаміки, і майже в п’ять разів перевищує середньоринкове значення”, — розповів Марченко.

За словами керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерини Мащенко, вже зараз, наприклад, у Харкові є вакансія музиканта для проведення новорічних святкових вечорів, оплата договірна. А велика київська івент-компанія шукає помічника менеджера проекту — масштабного новорічного розважального шоу. Роботодавець пропонує зарплату від 6 тис. грн.

Є чимало пропозицій на період зимових свят у різних регіонах країни для офіціантів у ресторанах, кафе та нічних клубах. Оплата в середньому від 3 до 8 тис. грн. Досвід роботи обов’язковий не завжди, серед головних вимог: презентабельний зовнішній вигляд, грамотна мова (знання англійської вітається), наявність діючої медичної книжки (багато роботодавців обіцяю допомогу в її оперативному оформленні), а ще акуратність і швидка здатність до навчання.

Непогано підзаробити можуть і власники авто. Адже тарифи на перевезення взимку, а особливо у передноворічний час, збільшуються практично вдвічі. Так, наприклад, київська диспетчерська служба таксі оголосила про набір водіїв зі своїм авто. Заробіток обіцяють від 5 до 20 тис. грн. Серед вимог: автомобіль не гірше Ланоса, в хорошому стані, мобільний телефон з підтримкою java або будь-який телефон з ОС Android, знання Києва та бажання працювати.

Є навіть “курортні” вакансії у приморських пансіонатах і Карпатах: там шукають кухарів, покоївок, офіціантів і барменів, ді-джеїв та ін. Зарплати коливаються в середньому від 4,5 до 6 тис. грн.

Столичні Діди Морози зароблять більше

Якщо говорити про заробіток головних новорічних персонажів (Дід Мороз, Снігуронька, Сніговик, Святий Миколай, клоуни, Баба-Яга і т. д.), то роботодавці найчастіше не вказують суму в оголошеннях, а домовляються з кожним кандидатом окремо. Більша частина вакансій — з погодинною оплатою. Її рівень залежить від компанії, яка замовляє свято, і розцінок самого артиста.

“Жити і святкувати Новий рік у столиці дорожче: зарплати Діда Мороза та Снігуроньки у Києві відчутно відрізняються від регіональних. І кількість “новорічних” і зимових вакансій (прибиральник снігу, інструктор по лижах, пакувальник подарунків, ведучий або режисер заходів, обслуговуючий персонал у готелях і ресторанах) однозначно буде зростати. Зазвичай, для всіх бажаючих підзаробити знаходяться цікаві пропозиції”, — зазначила Мащенко.

Хоча “новорічні” вакансії і починають з’являтися з кінця жовтня-початку листопада, але пік активності роботодавців, традиційно припадає на грудень. Але якщо завчасно знайти працівників не вийде, то роботодавці навряд чи підуть на підвищення оплати — все-таки є середньоринкова ставка, вище якої компанії стрибати не готові.

“Набагато простіше пройтися по знайомих і знайти бажаючих підробити або заплатити сайту з пошуку роботи за “гарячу вакансію”, що допоможе збільшити кількість відгуків від шукачів. Так що чекати до останнього вигідної пропозиції не варто. “Найбажаніші” вакансії закриваються швидко, а платити більше з часом навряд чи будуть”, — зауважила Пашкіна.

Читайте також: З чого починати не варто. Дев’ять помилок у перші хвилини робочого дня

Джерело.