fbpx
Події
Нові правила НБУ: банкіри попередили про масове блокування операцій

Національний банк України підвищив вимоги щодо фінансового моніторингу, однак банкіри досі не розібралися, як перевіряти підозрілі операції українців і походження їхніх грошей. Правда, вже готові їх блокувати.

Про це пише UBR.ua.

“Є ряд питань за даними нововведеннями. Ніхто не розуміє, що з ними робити. Наприклад, є деякі операції, які викликають двояке трактування, а як діяти не зрозуміло, так як критерії виписані нечітко. НБУ пообіцяв надати роз’яснення в інструкції. Можливо, вони будуть вже у вівторок-середу “, – зазначив перший заступник голови Промінвестбанку В’ячеслав Юткін.

Читайте також: Посадові особи “ПриватБанку” присвоїли 19 млрд грн НБУ: суд арештував рахунки

Щоб банки могли застосувати новації НБУ, їм потрібні не тільки роз’яснення, а й внесення змін до документів з фінансового моніторингу, вважає директор департаменту аналізу банківського ринку Центру економічних досліджень і прогнозування “Фінансовий пульс” Діляра Мустафаєва. Саме в цих документах повинні бути відповіді на всі питання в частині дій банків в кожному конкретному випадку.

“Відповіді треба шукати не в постанові №365, а в документах з фінмоніторингу. Наскільки знаю, вони за останні дні, не змінювалися. Можливо, в них скоро будуть внесені доповнення відповідно до нової постанови”, – сказала Мустафаєва.

Як стверджує експерт, сфера фінмоніторингу дуже складна, і якісно виписати нормативну базу непросто, тому що важко формалізувати багато факторів. Тому людям і компаніям потрібно бути готовими до того, що банкіри почнуть у них запитувати додаткову інформацію або зовсім відмовлять у проведенні операції.

Читайте також: Професій та посад, які дають право достроково вийти на пенсію, суттєво поменшало

Джерело.