fbpx

Нові подробиці: хронологія подій у Княжичах, перший постріл та шокуюча заява Луценка про викрадений алкоголь (відео)

Перестрілку в Княжичах розпочав співробітник Держслужби охорони – Луценко.

Не стихає інтрига навколо трагедії в Княжичах, де два підрозділи поліції перестріляли один одного, прийнявши за бандитів. Семеро звільнених, дев’ять дисциплінарних стягнень – така наразі ціна провальної спецоперації, – йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

20 вересня 2016 року у Києві на проспекті Перемоги невідомі у формі з написами СБУ в балаклавах, погрожуючи автоматами, відібрали у чоловіка понад 2 мільйони гривень та 20 тисяч доларів. Трохи згодом знайшли автомобіль зловмисників і невеличку зачіпку – чек одного з магазинів. Карний розшук по камерах з’ясував і встановив особу одного з членів банди – саме із цього почалася історія, яка закінчилася трагедією у Княжичах.

За вирахованою бандою з проспекту Перемоги, куди входили колишні правоохоронці, слідкував карний розшук Шевченківського району столиці. Прослуховання, стеження. З’ясувалося, що наступним обєктом розбою – є один з будинків у Княжичах. Оперативники, за даними ТСН, не знали, в який саме будинок підуть грабіжники, тому обрали найбільший та найсолідніший – за адресою вулиця Тиха, 30. За день до трагедії спецпідрозділи КОРД та рота поліції швидкого реагування разом з розвідниками від карного розшуку влаштовують засідку. За готелем у Бучі, де живуть бандити, стежать.

Оперативники проводять авто грабіжників до Княжичів і зупиняються, аби не злякати, оскільки вночі фари автомобіля стеження легко помітити. Тим часом у недобудові розмістилися два розвідники карного розшуку. Вони пильнують за великим будинком з доглянутою масштабною територією, де вже чекає спецпідрозділ, і мають дати сигнал про наближення будь-якого авто до маєтку. Але бандити чомусь заходять у невеликий будинок поруч на вулиці Корнійчука, 22. Його власник нібито мав стосунок до різних фінансових операцій, тому гроші мали б бути. Тобто, поліція на етапі підготовки неправильно визначила маєток. Світло ліхтариків будинку побачили розвідники з сусідньої недобудови.

Генпрокурор України Юрій Луценко зауважив, що розвідники доповідали своєму керівництву, що в будинку напроти відбулося проникнення. Мовляв, і на першому і на другому поверхах ходять невідомі з ліхтариками. Тим часом, зловмисники глушать сигналізацію. Зниклий сигнал помічають в броварському відділі поліції охорони. І надсилають до цього будинку наряд. На підсилення прибуває другий екіпаж поліції охорони. Увесь цей час розвідники карного розшуку їх не індентифікують як поліцію і із засідки кілька разів повідомляють в контрольний пункт спецоперації про прибуття двох авто з бандитами. Авто поліції охорони були без проблискових маячків, а наліпки вночі не видно. Частина працівників служби охорони пішла в ліс за зловмисниками, а частина почала обшукувати територію навколо.

Розвідники доповідали керівництву, що бандити йдуть до них і зараз їх схоплять. Зв’язок не розривали і в штабі навіть чули, як поліція охорони надягає наручники на розвідників, у повному переконанні, що уміймала злодюжок. Далі їх посадили на заднє сидіння. Агенти мовчали, за правилами – їм не можна було себе виказувати. Вони сподівалися, що керівництво спецоперації все з’ясує і їх відпустять. Про те, що розвідників схопили невідомі, яких вони ідентифікували, як бандитів, доповідали начальнику карного розшуку Києва, якого минулого тижня звільнили. Нібито саме він прийняв рішення йти визволяти.

“Ця трагедія стала наслідком службової недбалості керівників цієї спецоперації, які точно знали, що двох розвідників затримали працівники ДСО, ми вже встановили, що вони точно знали, що це машини ДСО. Один з розвідників проходив повз ці машини і переконався, що його підлеглі затримані поліцією охорони. Чому було не оточити їх, не вимагати не стріляти, дати звукові команди… здоровий глузд не сприймає….”, – зауважив генпрокурор України Юрій Луценко.

Але у поліції, за результатами внутрішнього розслідування, інша версія. Один зі звільнених вже правоохоронців, відразу після трагедії доповідав, що хотів пройти повз машини з захопленими розвідниками, але не встиг, бо виїхав КОРД і почалася стрілянина. Весь жах ситуації був і в тому, що грабіжники могли бути у будь- якому маскуванні.

Хто перший стріляв?

Водій поліції охорони Валентин, свідок подій, впевнений, що першим стріляв спецпідрозділ КОРД.

Але відео з нагрудних камер попередньо свідчить про те, що першими відкрив вогонь співробітник поліції охорони, перебуваючи за кам’яним парканом.

Про це вперше заявив генпрокурор України Юрій Луценко.

“Він вистрелив у повітря і далі почалася перестрілка. Це трагедія. Це зіткнення підрозділів, які діяли по своїм інструкціям”, – сказав Луценко.

Він додав, що працівники поліції охорони, можливо, причетні до повторного обкрадання будинку, після того, як бандити зникли.

“Будинок був пограбований двічі. Спочатку професійними людьми, які мали зв’язок з колишніми працівниками поліції. І ймовірно це зробили також і працівники поліції охорони ДСО, які прибули на місце після того, як перша хвиля грабіжників вже від’їхала. В нас є докази, що вони винесли вже з пограбованого приміщення елітні, спиртні напої і тут помітили розвідників, які за цим слідкують. Затримали їх. А далі відбулося те, що відбулося”, – зауважив Луценко.

Читайте також: Жорстокість древніх обрядів і щоденне насильство: як страшно бути дівчинкою в цій країні

Джерело.

You cannot copy content of this page