fbpx

Нові ID-паспорти: кому і коли будуть видавати, і як поміняти старий документ

Нові ID-картки, які замінять внутрішні паспорти в Україні, будуть видавати з 14 років, а не з 16, як зараз, також у документі не буде даних про дітей і шлюб.

Як пишуть “Вісті”, перший пластиковий паспорт 14-річним видадуть безкоштовно, іншим доведеться платити, але суму так і не називають.

“Для цього видаються свідоцтва, які і будуть підтвердженням. У паспорті-книжці хоч штампики і ставили, але завжди потрібна була копія свідоцтва”, – каже речник Держміграційної служби Сергій Гунько.

А ось дані про реєстрацію, за його словами, будуть “вшиті” в чіп, і їх можна буде зчитати.

У Держміграційній службі сподіваються, що за чотири роки поступово поміняють більшу частину старих паспортів.

“Людям, які будуть приходити, щоб вклеїти фото, отримати закордонний паспорт, поміняти прізвище, їм усім пропонуватимуть отримати ID-картку. Коли 30-40% українців уже поміняють паспорти, то ринок сам зреагує. Наприклад, банкам уже буде зручніше працювати з картками, а люди зрозуміють, що з новим паспортом доведеться менше бігати за всякими довідками”, – говорить Гунько.

У Держміграційній службі розповіли, що в чіп будуть вшиті особисті дані – ім’я, прізвище, по батькові, дата народження та електронний підпис. Остання річ дуже важлива, оскільки з її допомогою можна буде користуватися реєстрами.

Також ситуацію з ІD-паспортами роз’яснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, прийнятий 14 липня Верховною Радою закон ще на крок наблизив Україну до безвізового режиму з ЄС.

“Власне, без ухвалення цього Закону України безвізовий в’їзд наших громадян неможливий у принципі”, – наголосив міністр.

Читайте також: Рада дала добро на внутрішні біометричні паспорти. Перелік змін

“Чому введення внутрішньоцивільних паспортів нового типу впливає на рішення ЄС? Тому що ця система дозволить належним чином формувати Єдиний державний демографічний реєстр, в якому вся інформація про видані громадянину документи буде зведена в загальну базу даних для повної ідентифікації особи, оформлення, видачу, обмін, визнання недійсним та знищення документа, що засвідчує особу, реєстрації місця проживання чи місця перебування”, – зазначив Аваков.

За його словами, на чіп документа записуватиметься цифровий підпис громадянина – закон визначає, що відкриття ЕЦП буде безкоштовним.

“У цілому, повторюся, впровадження ID-карти – потужний стимул для розвитку на десятиліття вперед, чіп можна доповнювати різними сучасними сервісами – можливістю електронного голосування, наприклад, або отримання адмінпослуг у режимі онлайн… Та й хто знає, які можливості ще з’являться в майбутньому цифровому світі?” – пише глава МВС.

Також Аваков виділив кілька принципових новацій закону 3224:

– місцеві ради отримали право самостійно визначати категорії громадян, які звільняються від оплати адмінпослуг за оформлення паспорта – наприклад, учасники АТО, діти-сироти і т.д .;

– вони тепер мають можливість компенсувати цим громадянам вартість виготовлення документа;

– нові паспорти набагато краще захищені як від підробки, так (за рахунок чіпа і Єдиного реєстру) від несанкціонованого використання – всі ж чули про кредити, оформлені за вкраденими паспортами і неприємності, що витікають із цього…;

– тепер оформляти і видавати внутрішньоцивільні і закордонні паспорти будуть і ЦНАП (Центри надання адміністративних послуг) і відділення ДМСУ, що істотно розширить охоплення населення, знизить черги і, відповідно, прибере корупційну годівницю. Міграційна служба в обох випадках стає бек-офісом – за нею залишається віддалене підтвердження інформації в Єдиному реєстрі.

“Наші опоненти критикують новий закон, мовляв, перехід на ID-карти – це занадто дорого, вимагає закупівлі спеціального обладнання, навчання персоналу… Так, це дорого. Але! Якщо ми зараз не зробимо цю технологічну революцію, ми підтягнемося до сучасного світу – ми ризикуємо відстати назавжди! Нові високотехнологічні посвідчення особи -великий стимул для розвитку. ID-карти – це серйозна і потрібна інвестиція в майбутнє!” – резюмував Аваков.

Читайте також: Порошенко: Вартість паспорта громадянина України нового зразка складатиме 100-160 гривень

Джерело.

You cannot copy content of this page