fbpx

Рада дала добро на внутрішні біометричні паспорти. Перелік змін

Верховна Рада України 14 липня прийняла у другому читанні в цілому закон про перехід на внутрішні біометричні паспорти, який є обов’язковим для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом.

За відповідний законопроект №3224 проголосували 226 депутатів.

Результат голосування по фракціях: БПП -104; “Народний фронт” – 70; “Опозиційний блок” – 0; позафракційні – 15; “Самопоміч” – 13; “Партія Відродження” – 9; Радикальна партія – 1; “Воля народу” – 12; “Батьківщина” – 2.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Документ шість разів виносився на голосування, лише на сьомий раз парламент підтримав законопроект.
Згідно з пояснювальною запискою, метою проекту закону є уточнення переліку документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого. Також закон визначає правовий статус окремих категорій осіб, сприяє усуненню правових прогалин в чинному правовому регулюванні, а також призводить закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” у відповідність до чинного законодавства і реалій сьогоднішнього дня.

Так, законопроектом передбачено:

– чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм і без нього;

– запровадження обов’язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

– введення посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, і проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

– введення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і що підтверджує законні підстави для проживання в Україні.

Читайте також: «Росія визнала наші «паспорти», інших змусимо, а український – розстріляю”- Захарченко (відео)

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовами.

У законі прописано порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа. Відтепер закордонний паспорт не може вилучатися у його власника, можна буде тільки обмежити право громадянина на виїзд за кордон у певних випадках.

У законі уточнюється визначення “безконтактного електронного носія”, в який після досягнення 18-річного віку будуть вносити засоби цифрового підпису.

Крім того, прийнятий парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Цей документ є останнім з “безвізового” пакету законів, які Україна взяла на себе зобов’язання прийняти для скасування візового режиму з ЄС

Читайте також: Комітет Європарламенту рекомендував надати Україні безвізовий режим

Джерело.

You cannot copy content of this page