fbpx

Нова аптечка для водіїв обійдеться українцям мінімум у 600 гривень

Міністерство охорони здоров’я готує нові рекомендації щодо вмісту аптечок у машинах українців. Водіям доведеться суттєво оновити їхній склад після того, як правила почнуть діяти, йдеться в сюжеті ТСН.

Медики запевняють, що йдеться не про якісь примхи, а реальні потреби, адже до 80% cмepтей внаслідок ДTП стається через надмірну втрати кpoві, котру не можна зупинити існуючим складом аптечок. Медичний інструктор Олег Картавий пояснює, що в нових аптечках неодмінно мають бути сучасні джгути, а ще термоковдра та еластичний бинт.

В аптечках залишать рукавички, пластир, ножиці з тупими кінцями і клапан для штyчнoго дихання, а розмір перев’язувальної косинки збільшать. І під питанням поки що шини для фіксації кiнцівок та бинт, що спиняє кpoв. “Він не накладається згори. Він Z-подібно складений, цей бинт необхідно досить щільно та ефективно подати в paну”, – каже Картавий.

Звичайні київські водії самі сміються та критикують вміст сьогоднішніх аптечок. “Це зеленка. Далі якісь ось таблетки є. Валідол”, – сміється пан Георгій, коли роздивляється, що возить із собою в авто.

Читайте також: Без таблеток і зеленки: МОЗ оновить склад автомобільних аптечок

У МОЗ пояснюють, що знеболювального, йоду, зеленки, нітрогліцерину тощо в нових аптечках не буде, бо перелік препаратів від 1998 року був де-факто списаний зі старих радянських вимог, і в сучасних реаліях це просто непотріб.

“Ті стандарти, які є, це смішно читати. Там розчин аміаку, якийсь йод, перекис. Радянські середньовічні вимоги до цієї аптечки. Якісь препарати, які не застосовуються при невідкладній допомозі насправді”, – зізнається заступник міністр Олександр Лінчевський.

Журналісти підрахували, що за найскромнішими цінами на новий варіант аптечки водіям доведеться витратити 600 гривень. Однак у міністерстві досі не знають, коли ж затвердять свій наказ і яким буде підсумковий перелік позицій у ньому. Якщо туди потрапить кpoвоспинний бинт, то він один, якщо найефективніший, виробництва Ізраїлю, коштуватиме не менше 1000 гривень.

You cannot copy content of this page