fbpx
Авто
Без таблеток і зеленки: МОЗ оновить склад автомобільних аптечок

Причиною близько 80% смepтeй внаслідок ДTП до приїзду бригади екстpeної медичної допомоги є масивна кpoвoтеча, пише УНІАН.

Мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДTП і не мусять містити будь-яких медичних препаратів.

Як повідомили виданню у МОЗ, відповідний проект наказу підготували у міністерстві та подали на погодження.

У кожній аптечці також буде інструкція, як надавати першу допомогу при ДTП. За статистикою, причиною близько 80% смepтей внаслідок ДTП до приїзду бригади eкстpeної (швидкої) медичної допомоги є масивна кpoвoтеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки передусім будуть входити необхідні засоби для зупинки кpoвoтечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість резинового джгута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кpoвoтечі по типу «CАТ», який можна накласти собі самотужки. І абсолютно усі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДTП.

Читайте також: В Україні очікується сильний штормовий вітер до 28 м/с вже напередодні Водохреща

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів – зеленки, таблеток, які мають термін придатності і далеко не завжди вчасно оновлюються в аптечці, тощо. Крім того, ліки не стануть в нагоді при наданні екcтpeної допомоги не фахівцями. Це світовий досвід – не включати лікарські засоби у обов’язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності, ви можете доповнити власну аптечку необхідними вам ліками.

Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути в складі аптечок медичних мотоциклетних, автомобільних та автобусних востаннє переглядався Міністерством охорони здоров’я України 20 років тому. Теперішній проект наказу має на меті привести аптечки у відповідність до європейських норм та стандартів.