fbpx

Нова афера: українцям “дарують” неіснуючі квартири

Аферисти, які раніше розводили людей на розіграші безкоштовних машин, тепер освоюють ринок нерухомості, виманюючи особисті дані та гроші.

Як розповіла Сегодня киянка Наталя Ломака, вона отримала смс про те, що стала володаркою нової квартири в Києві. Тільки, як з’ясувалося пізніше, в неіснуючому будинку.

Подробиці пропонували дізнатися за телефонами і на сайті. Там дійсно все дуже красиво і розумно написано про будівництво нового житлового комплексу на вул. Богданівській, 17-а, у Солом’янському районі. Також розповідається про акцію з розіграшем безкоштовних квартир. Участь в ній нібито беруть всі абоненти, які користувалися послугами цілого ряду платіжних терміналів. Я зателефонувала за вказаним в смс телефоном і там мені повідомили, що для отримання квартири мені потрібно зареєструватися та надіслати всі свої паспортні дані та ідентифікаційний код, а потім заплатити податок з подарунка. А вже потім я отримаю житло. Але мене багато що насторожило. Через пошукову систему ніякої додаткової інформації про житловий комплекс знайти не вдалося. Також здивувало, що переможцям радили реєструватися негайно, інакше квартира дістанеться комусь іншому, – розповіла Наталя.

У компанії New City Developers, яка значилася на сайті, сказали, що ніякі квартири не розігрують і про зазначений комплекс на вулиці Богданівській їм нічого не відомо, але підтвердили, що кияни масово атакують їх питаннями про безкоштовні квартири.

На сайті з квартирною акцією і інші нестиковки. Наприклад, опис комплексу, а також схеми квартир на сайті “запозичені” у іншого житлового комплексу Солом’янського району. А зазначений телефон та електронна адреса раніше вже “засвітилися” у … автомобільних аферистів.

Не знайдено вказаний комплекс і на офіційному порталі Містобудівного кадастру Києва, в реєстрі інформації про нього також немає.

Куди скаржитися при підозрах

Глава департаменту кіберполіції Сергій Демедюк каже, що в подібних випадках схема у шахраїв залишається попередньою, але змінюється предмет (авто, квартира, техніка і будь-який інший “приз”). Буває, подібним “промишляють” ув’язнені.

Якщо у людей виникли навіть найменші сумніви, нехай звертаються через наш офіційний сайт за допомогою зворотного зв’язку. Реагуємо швидко. Але справа в тому, що близько 80% таких шахрайських атак йдуть з тимчасово окупованих територій України, там затримати організаторів ми не можемо, але затримуємо посередників у нас, – каже Демедюк.

Читайте також: Авдіївка: народжують навіть безплідні

Джерело.

You cannot copy content of this page