fbpx
Події
Нобелівську премію та квартиру! Нардепи просять нагородити науковця Ольгу Броварець

У Верховній Раді збирають підписи під зверненнями до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та президента Національної академії наук України Бориса Патона з проханням сприяти поданню кандидатури науковця Ольги Броварець на здобуття Нобелівської премії.

“Українка здійснила науковий прорив, стала лауреаткою премії Scopus Awards Ukraine 2016 року в номінації “Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій” разом з доктором біологічних наук Дмитром Говоруном. Визначним досягненням вченої стало її дослідження, в якому вона вирахувала закономірність, з якою пари хромосом з мутацією вбудовуються в ДНК людини, в результаті чого виникають небезпечні смертельні хвороби”, – говориться в депутатському зверненні Олега Мусія. Підписи під зверненням поставили ще 12 нардепів.

Крім того, нардепи просять, аби Міносвіти спільно з науковцем Ольгою Броварець розробили та затвердили програми з актуальних наукових досліджень з подальшим практичним впровадженням в Україні. Також парламентарі переконані, що в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України створити слід нову кафедру спеціально під напрямок наукових досліджень Броварець.

Ще нардепи пропонують нагородити її почесною грамотою Кабміну, підвищити зарплату щонайменше вдвічі, а також позачергово виділити Ользі двокімнатну квартиру в Києві.

Читайте також: “Беги или умри”: до України дісталася смертельна гра серед підлітків, які кидаються під авто

Джерело.