fbpx
Події
Нічні облави та штрафи: як перевірятимуть український бізнес із 1 квітня

З квітня 2017 року в Україні має почати діяти новий порядок проведення перевірок бізнесу інспекторами Державної служби з питань праці.

Про це заявив голова відомства Роман Чернега в інтерв’ю UBR.

Чиновник запевнив, що метою прийняття зазначеного документа не є збільшення перевірок або нарахування штрафів, проте не виключив, що в особливих ситуаціях це все ж може статися.

“Планові перевірки, згідно з законодавством, проводяться один раз в 1-5 років, у залежності від розміру підприємства. Але якщо говорити про позапланові рейди, то вони можуть бути частими. Якщо підприємство в 2016 році перевірили, але надійшла скарга, або порушено кримінальну справу, то ми обов’язково будемо призначати перевірку, незалежно від того, чи була вона раніше”, – зазначив він.

Крім того, за словами Чернеги, кількість перевірок може зрости у зв’язку з рішенням Кабінету міністрів проінспектувати підприємства однієї галузі в екстрених ситуаціях, а також на підставі рішень судів або правоохоронних органів.

“Якщо буде прийнята норма, що дозволяє проведення перевірок на підставі інформації в ЗМІ та інших загальнодоступних джерел, рішення про перевірку зможу приймати я або керівник певного управління”, – додав голова Держслужби з питань праці.

Чернега також наголосив, що не виключає проведення нічних перевірок на деяких підприємствах. В першу чергу це стосується тих компаній, які працюють в нічну зміну або будуть переходити на роботу вночі в силу економічних стимулів. Разом з тим, він уточнив, що такі рейди можливі тільки за наявності вагомих причин для них і будуть жорстко регламентуватися легальними повноваженнями інспекторів, а також чітко прописаними даними в направленні на перевірку.

Що стосується штрафів за порушення трудового законодавства, то, за словами, чиновника, в 2017 році вони істотно збільшилися, але органи контролю не поспішають відразу виписувати порушникам величезні суми – про них мова йде тільки в окремих особливо складних випадках.

“З початку року нами накладено тільки три великі штрафи на роботодавців, і обгрунтованість одного з цих штрафів буде ще розглядатися. Максимальний штраф у 320 тис. грн може бути виписаний тільки за недопуск інспектора на підприємство для перевірки наявності/відсутності неоформлених працівників. У гучному випадку зі штрафом в 320 тис. грн не було ніякої реакції роботодавця на прохання надати документи, не було комунікації та не пустили інспектора. Такий штраф повинен стати приводом для бізнесу задуматися про відповідальність і перехід в легальне поле”, – зазначив Чернега.

Читайте також: “Їду на заробітки”: Де можна отримувати в середньому три тисячі євро у місяць

Джерело.