fbpx
Події
Ні пенсії, ні допомоги: боєць АТО потерпає від злиднів через халатність військових

Житель села Затурці Волинської області Андрій Медвідь, який отримав тяжке поранення у червні 2015 року, досі не отримує жодних грошових виплат.

Про це повідомляє “Вісник“.

Заради служби на сході України Андрій відмовився від поїздки на роботу в Польщу. Через рік, потрапивши під потужний обстріл, чоловік отримав осколкове поранення тазу.

“На той час 5-й батальйон 24-ї бригади, де я служив, перевели у 54-у, яка тільки сформувалася. Ми тоді стояли біля Кримського, це Луганська область. 11 червня 2015 року нас обстріляли. Добре, що могли заховатися за мішки з піском, хоч живі залишилися. Міна влучила прямо під ті мішки. Трьох тоді поранило”, – зазначив Медвідь.

Як свідчить медична довідка, упродовж двох днів боєць переніс дві операції у Сєвєродонецьку. Потім чоловіка перевели в Харківський госпіталь, доліковувався у Львові. У госпіталях провів більше трьох місяців.

“За цей час мені ніхто нічого не платив. Я не знаю, чому так. Моїх хлопців уже рік як демобілізували, а я наказу про звільнення досі не маю. Хоча статус учасника бойових дій дали, пізніше другу групу інвалідності призначили, де написано, що я непридатний до військової служби. А не звільняють. Кажуть, що у частині профукали мій військовий, а без нього не можуть видати наказ про звільнення та інші документи. Але ж його повинні поновити. Невже так складно?” – обурюється військовий.

Через таку абсурдну ситуацію у військовій частині солдат залишився без засобів для життя. Допомагають мати й сестра, з якими він живе, та односельчани.

За словами сільського голови Володимира Патійчука, щоб оформити пенсію, потрібно отримати документи з військової частини, де служив Андрій. Але там прохання допомогти нахабно ігноруються.

“Почали збирати документи. Все є, крім тих документів, які мали б надати у бригаді. Наш районний військкомат ще на початку липня робив у частину запит, аби там у терміновому порядку для оформлення пенсії видали низку документів: наказ із виключення зі списків, довідку про участь в АТО, грошовий атестат, довідку про додаткові види грошового забезпечення, військовий квиток з відміткою про звільнення з лав Збройних сил. Без цих паперів неможливо оформити пенсію. Вони їх не прислали. Наші волонтери їздили в Бахмут, я сам стільки разів телефонував – бачать мій номер і вже навіть слухавку не беруть! У які тільки двері не стукав – ніхто нічого зробити не може”, – розповів Патійчук.

Читайте також: Без сліз дивитися неможливо. “Зробимо з тебе живий щит”: 69-річний боєць АТО розповів про тортури терористів (відео)

Джерело.

facebook