fbpx
Події
Ні мертві, ні живі: мати бійців АТО понад два роки не може знайти своїх синів (відео)

Катерина Хом’як із Луцька вже понад два роки шукає своїх синів, яких обстріляли під Металістом. Володимир та Дмитро Хом’як були активними учасниками Євромайдану, а згодом приєдналися до лав батальйону “Айдар”. Чоловіки зникли після бою у вересні 2014 року під Металістом, коли потрапили у засідку.  Про це повідомляє “ЗІК”.

“5 вересня Володя зателефонував о 7 ранку. Я здивувалась. Він сказав мені: “Мамо, ти знаєш, ми йдемо на завдання, деякий час зв’язку не буде. У нас усе нормально”, – розповіла жінка.

Дізнавшись про бій і побачивши жорстокі кадри із місця трагедії, на яких упізнала одного зі своїх синів, Катерина взялася за пошуки. Жінка зверталася до всіх державних органів, волонтерів, до ватажка так званої Донецької народної республіки Олександра Захарченка, їздила на місце бою, але все безрезультатно. Володимира та Дмитра досі вважають зниклими безвісти офіційно.

За словами Олексія Наздрачова, начальника управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ, станом на сьогодні саме у Збройних силах України є близько 100 безвісти зниклих бійців.

“На сьогодні у Збройних силах України є 92 безвісти зниклі, продовжується робота із зібрання статистичних даних, перевірки та організації пошуку. За результатами 2-річної роботи близько 70% безвісти зниклих ідентифікуються як загиблі. Статистика говорить, що ми повинні готуватися до найгіршого”, – зазначив він.

Читайте також: Ні пенсії, ні допомоги: боєць АТО потерпає від злиднів через халатність військових

Джерело.

facebook