fbpx

Незвичайна виставка: індійська притча

Незвичайна виставка: індійська притча

Якось великий цар влаштував при дворі незвичайну виставку. Він був любителем живопису, скульптури, прикладного мистецтва, музики, архітектури і т.д. і вирішив виставити на загальний огляд безліч різноманітних та цінних експонатів. Вхід на виставку був безкоштовним та вільним для всіх бажаючих. Незвичайною була й заява, яку зробив цар перед відкриттям:

— Дозволяється не лише оглядати експонати, а й забирати з собою все те, що сподобається.

Звичайно, до палацу звернулися натовпи чоловіків, жінок та дітей. Вони жадібно хапали і несли все, що могли втримати в руках. Цар із задоволенням спостерігав, як радіє народ. Тут він помітив молоду дівчину, яка з цікавістю та увагою оглядала експонати, але, за всіма ознаками, нічого не збиралася забирати з собою. Вигляд у неї був спокійний і безтурботний. Цар підійшов до неї і привітно спитав:

— Люба, невже жодна річ не привабила тебе? Тобі сподобалася виставка? Чи, може, вона не на твій смак?

Дівчина відповіла, чемно, але твердо:

– О, царю! Виставка справді грандіозна. Не можна і уявити досконалішої колекції таких різноманітних виробів. Мені дуже сподобалося.

— Чому ж тоді ти не візьмеш собі хоча б один чи два експонати? — спитав цар.

Дівчина пояснила:

– О, царю! Чи є межа бажанням? Я не хочу нічого.

Цар сказав:

— Проси будь що, і воно буде твоїм.

Збентежено посміхнувшись, дівчина сказала:

— О, царю, чи дотримаєшся ти слова, навіть якщо моє бажання буде незвичайним?

– Неодмінно, – відповів цар.

– Ну що ж, у такому разі я вибираю тебе, – сказала дівчина.

Цар, дотримавшись слова, узяв її за дружину. Вона стала царицею і тепер їй належали всі царські скарби. Який урок цієї історії?

Виставка – це чарівний світ, сповнений нескінченної різноманітності. Цар – це Бог, який володіє світом. Люди, які входять у цей світ, вільні брати від нього стільки насолод, скільки зможуть, але лише одиниці прагнуть не мирських речей, а самого Творця. Дівчина – одна з таких рідкісних душ.

Просіть те, що дасть вам все, що ви забажаєте.

You cannot copy content of this page