fbpx
Саморозвиток
Не лише лебеді. Тварини, які все життя зберігають подружню вірність

На відміну від лебедів, які ніколи не розлучаються, лелеки на зимування відлітають порізно. Але щовесни вони знову зустрічаються в одному і тому ж місці з різницею у декілька днів.

Виявляється, що серед тварин є справжні романтики і однолюби, які буквально зберігають клятву: “бути разом і в горі, і в радості”. Ми часто чуємо про лебедину вірність, однак у світі природи є і інші тварини, які турбуються одне про одного все життя.

Пінгвіни. Ці птахи зберігають кохання та створюють сімейні пари на довгі роки. Одна пара щосезону повертається в ту саму колонію для виведення пташенят, висиджують і вигодовують яких обоє батьків по черзі. У пошуках супутниці життя самець готовий обшукати все узбережжя. Гніздо, побудоване пінгвінами, теж стає постійним, пінгвіни створюють його там, де самі з’явилися на світ.

Гібони. Коли гібон дорослішає і вирушає на пошуки самки, він готовий блукати не один рік, поки не знайде свою єдину. Коли пара сходиться – це раз і назавжди. Союзи гібонів надзвичайно міцні.

Вовки. Ми звикли зображувати вовків хижаками, а насправді вони ведуть сімейне життя, сповнене вірності, ніжності та любові. Вовк дуже трепетно і ніжно ставиться до вовчиці, всіляко доглядає самку, вони фліртують одне з одним і роз’єднати їх може лише вічна розлука.

Лисиці. Лисиці – добрі батьки. Самці беруть активну участь у вихованні потомства, а також піклуються одне про одного ще до появи лисенят. Якщо самки лиса не стає, то самець більше ніколи не шукає собі пару і проживає подальше життя самотнім.

Панди. Природа подарувала наймилішим пандам усі переваги одразу – ці тварини скромні й сором’язливі, дбайливі та ніжні, а своїм супутникам залишаються вірними все життя. На відміну від багатьох інших видів тварин, самець панди трепетно доглядає самку, як до так і після народження дитинчат.

Лелеки створюють союзи на все життя. Самець постійно поруч зі своєю обраницею, допомагає їй висиджувати пташат, годує їх і оберігає. На відміну від лебедів, які ніколи не розлучаються, лелеки на зимування відлітають порізно. Але щовесни вони знову зустрічаються в одному і тому ж місці з різницею у декілька днів.