fbpx
Дозвілля
Названо напій, який краще за інші нормалізує тиск

Позитивний вплив на артеріальний тиск чинить не стільки чай, як какао. Такого висновку прийшли дослідники з Німеччини, повідомляє golos.ua з посиланням напортал neboley.

Вчені провели 5 рандомізованих клінічних випробувань, які оцінювали 2-тижневе споживання какао у 173 осіб, а також 5 випробувань, які оцінювали 4-тижневе споживання чаю у 343 осіб. Обсяг груп втручання і контролю був практично однаковим. Какао споживалося в основному у вигляді багатого на флавоноїди шоколаду (100 грамів на добу), споживання чаю досягало 4-6 чашок в день.

На тлі вживання какао систолічний та діастолічний артеріальний тиск знизилися в групі втручання, в порівнянні з контрольною, на 4.7 і 2.8 мм рт. ст. При споживанні чаю рівні систолічного та діастолічного тиску залишалися незмінними.

Незважаючи на однаковий зміст поліфенолів в какао і чаї, якісний склад цих поліфенолів відрізняється, відзначають автори. Так, в какао міститься багато проціанід (антиоксидантів), а в чорному і зеленому чаї — багато флаван-3-олів (безбарвні сполуки, які легко окислюються). Скоріш за все, поліфеноли какао більш біодоступні, вважають вчені.

Читайте також:  Як я перестала кричати на дитину: випадок з життя

Джерело.