fbpx
Дозвілля
Як я перестала кричати на дитину: випадок з життя

Напевно, складно знайти батьків, які ніколи не підвищували голос на своїх дітей. Ось і я кричала. Я взагалі сама по собі дуже емоційна, але на виправдання скажу, що і відходжу дуже швидко.

Моєму синові 7 років. За плечима вже чималий досвід – пережиті кілька вікових криз, адаптація до садка та до школи. Скажу чесно, пройти через все це було не просто. Син у мене – хлопець впертий, і, якщо щось задумав, ще спробуй переконати. Скільки разів я себе вмовляла не підвищувати голос, адже прекрасно розуміла, що користі від цього небагато. Але ось один випадок змусив мене задуматися.

Ми з сином йшли вулицею, щось обговорювали, і тут нашу увагу привернула така сцена: стояв маленький хлопчик, понуро опустивши голову, а над ним буквально нависала мама, яка голосно кричала, розповідаючи йому який він дурний, і як взагалі можна “зовсім не думати своєю головою”…

Можливо, ми б просто пройшли повз, адже, як не складно це усвідомити, такі ситуації – не рідкість. Ми всі звикли до того, що крик – це чи не норма виховання. Але коментар мого сина змусив задуматися. Він ніби між іншим сказав: “напевно, хлопчик маму не слухав, от вона і свариться на нього”… Я аж зупинилася. “Я теж так на тебе кричу?” – запитала я. “Ну, не так, але кричиш же, коли я не слухаюсь”, – відповів син.
У той момент він навряд чи усвідомив, на скільки ця фраза на мене подіяла. А я потім ще довго думала, повертала себе в ті моменти, коли емоції брали верх, уявляла сина на місці того хлопчика. Після довгих самобичувань я прийшла до висновку, що іноді не одна книга по психології і вихованню дітей (а їх було прочитано чимало) не справляє такого враження, як проста можливість побачити себе зі сторони.

З того моменту вже минув певний час, я тепер набагато рідше підвищую голос на сина. А якщо це все-таки відбувається, то заспокоююсь, не договоривши речення. І прошу у нього вибачення. А потім ми спокійно з’ясовуємо, хто неправий, і як вирішити проблему, що склалася.

Працюйте над собою, любіть своїх дітей і, іноді, дозвольте собі побачити себе зі сторони.

Читайте також:  Жінка лопатою “виховувала” дочку і маленького онука

Джерело.