fbpx
Саморозвиток
Навіщо далекобійники взимку вставляють пляшки у колеса своєї фури?

Багатьом людям здається, що професія далекобійника є романтичною. Вони їздять різними країнами, заробляють великі гроші. Але насправді така професія далека від романтизму. Далекобійними можуть тижнями жити далеко від дому та сім’ї, не мають нормованого харчування.

Часто не мають змоги нормально поспати та відпочити. Постійні стреси і поломки в дорозі теж не додають здоров’я.

Проте далекобійники – винахідливі люди, і придумують багато лайфхаків. Одним з таких є вставляти пластикові пляшки у колеса своєї фури взимку. То ж навіщо вони це роблять?

Все просто. Таким чином водії рятують колеса від морозу. Справа в тому, що під впливом низьких температур, коли термометр показує мінус 40ºС,  багато вузлів працюють не так, як завжди. У вантажівці позаду може бути і дві, і три пари коліс. І буває, що на морозі гальмівні колодки одного з коліс примерзають до диска. А іноді “залипає” і сам підшипник. В такому випадку колесо заклинює і просто не крутиться.

Проте, дальнобійні авто досить потужні, щоб їхати навіть з одним колесом, що заклинило. Що ж буде в також разі? Колесо якийсь час тертиметься об асфальт, а потім просто лусне. В результаті це може спричинити небезпеку на дорозі.

Тому водії вигадали простий спосіб контролювати, що всі їхні колеса обертаються. Одягають порожні пластикові пляшки на гайки задніх коліс та їдуть собі спокійно. А потім поглядають у дзеркало, щоб бачити, чи всі колеса крутяться. Якщо бачать, що одна з пляшок «залипла», значить з колесом проблеми. Тоді зупиняються та намагаються усунити проблему.