fbpx

Нацбанк очікує 2 транші від МВФ на 2,3 мільярда доларів

Національний банк України очікує 2 транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму 2,3 млрд доларів в 2016 році
Про це свідчать дані в щоквартальному інфляційному звіті Нацбанку за липень.

Національний банк очікує, що в 2016 році всього буде залучено 5 млрд доларів офіційного фінансування (раніше прогнозувалося 7,9 млрд доларів).

Прогноз знижено через перенесення останнього в 2016 році траншу від МВФ (на 2 млрд доларів) і кредиту від ЄС на 2017 рік.

Як уточнили “Українським новинам” у прес-службі НБУ, 2,3 млрд доларів з 5 млрд можуть надійти від Міжнародного валютного фонду двома траншами (по траншу на квартал).

Крім того, раніше заявлялося, що Україна розраховує отримати 1 млрд доларів під державні гарантії США, 600 млн євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу, а також кошти від Світового банку й інших міжнародних фінансових інститутів.

Як повідомлялося, востаннє Україна отримувала транш від МВФ у серпні 2015 року.

Місія МВФ працювала в Україні останній раз з 10 по 18 травня, після чого заявила про намір виділити Україні наступний транш у липні.

НБУ й Мінфін очікували наступний транш від МВФ у розмірі 1 млрд доларів у липні, однак кошти не були виділені ні в липні, ні в серпні.

1 вересня МВФ заявив, що розгляд українського питання може відбутися в другій половині вересня.

При цьому представники МВФ не уточнюють, яка сума може бути надана Україні.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у свою чергу заявив, що Україна близька до отримання від МВФ 1 млрд доларів.

Співголова Стратегічної групи радників для підтримки реформ в Україні Іван Міклош ще в червні заявив, що Україна може отримати 1 млрд доларів замість 1,7 млрд доларів заявлених раніше через необхідність прийняття більшої кількості законів.

Читайте також:  Мені в кошмарному сні не могло наснитися таке майбутнє гривні через 20 років, – Пинзеник

Джерело.

You cannot copy content of this page