fbpx

Мені в кошмарному сні не могло наснитися таке майбутнє гривні через 20 років, – Пинзеник

Під час грошової реформи у 1996 році основним завданням було дати людям надійний інструмент у вигляді національної валюти
Про це у програмі “Про політику” з Сергієм Руденком в ефірі Еспресо.TV сказав екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

“Мені в кошмарному сні не могла наснитися така доля гривні через 20 років. Ніщо не віщувало такої долі. Потрібно повернутися до того, у яких умовах вводилася гривня, адже це надзвичайно важливо з точки зору сьогодення. Сьогодні було багато передач, які стосувалися технічних речей, дизайну купюри, але є одне важливе питання: чому гривню надрукували ще 1992 року, а ввели в обіг лише у 1996 році? Мета була не просто змінити грошову одиницю. Завдання було дати людям надійний інструмент, який би вони відчували, дати стабільну грошову одиницю”, – зазначив Пинзеник.

За його словами, грошовій реформі передувала складна робота, яку вдалося виконати. У 1994 році була п’ятикратна інфляція, у 1995 – трикратна і тодішня влада не мала права допустити, щоб гривня падала щодня.

“Коли гривня була введена, не було інфляції, ми вже мали стабільний курс, який раніше тримав купоно-карбованець. Тоді завдання було ввести грошову одиницю, яку можна було б заощаджувати”, – підкреслив екс-міністр.

Читайте також: НБУ різко підвищив курс долара ще вище

Джерело.

You cannot copy content of this page