fbpx

Найнезвичніші імена в Україні

Нині в Україні модно давати дітям незвичайні імена.

Наприклад, на Закарпатті не так давно були зареєстровані хлопчик Лимон, на Луганщині — Таймер, на Запоріжжі — Князь… Натомість на Волині — дівчатка Ера, на Дніпропетровщині — Принцеса, на Прикарпатті — Атлантида, на Запоріжжі — Еллада, на Кіровоградщині малюки Флорін-Даніель, Мадонна, Ебігеіль Грейс та інші.

Популярні також чоловічі імена Герман, Ерік, жіночі Есмеральда, Ніколь та інші, акцентує газета Експрес.

Усе рідше українці, як стверджують працівники РАЦСів, дають дітям традиційні імена — такі, як Галина, Ніна, Людмила, Валентина чи Григорій, Леонід, Степан, Петро. Здебільшого, так називають новонароджених на честь когось із родичів. А про імена, наприклад, із часів Київської Русі, навіть мова не йде.

Щоправда, іноді батьки згадують українську класику. Наприклад, днями у сім’ї відомої шоу-вумен онука назвали Енеєм…

Чим можна пояснити прагнення наших сучасників називати дітей так незвично? На це запитання відповідає Сергій Солдатов, кандидат психологічних наук, спеціаліст Європейської конфедерації психоаналітичної психотерапії:

— У палітрі імен щороку з’являється все більше рідкісних. Сильний вплив на це мають популярні серіали, захоплення поп-зірками, а нерідко — просто бажання батьків виділитися на тлі інших людей. А нерідко навіть власні комплекси. Дехто вважає: якщо дам дитині незвичне ім’я, яке носить певна успішна особа, то й дитина буде успішна. А разом з нею — і я… А деякі батьки свідомо дають немовлятам ім’я негативних героїв бандитських серіалів. Мовляв, байдуже, чи буде нащадок доброю людиною, головне, щоб багатою, сміливою…

За переконанням фахівців з ономастики (розділ мовознавства, що вивчає власні назви), ім’я — не просто набір звуків. У ньому закодована програма нашого життя і нашої долі. Воно несе генний код, що передається з покоління в покоління. Будь-яка несумісність призводить до внутрішньої дисгармонії, спотворення звукового ряду. Зрештою, до дисгармонії фізичного та інтелектуального розвитку людини.

Чим логічніше керуватися при виборі імені новонародженого? Бажанням увічнити ім’я кумира? Модою? Ані тим, ані іншим. У виборі імені головне — гармонія. Перш ніж дати ім’я дитині, варто згадати, а яке по батькові? Не менш важливо і те, щоб ім’я легко вимовлялося і легко запам’ятовувалося. Імена, що важко вимовляються, у майбутньому можуть стати причиною численних комплексів у дитини (які, природно, не додадуть їй здоров’я).

А ще не варто називати малюка на честь покійних родичів. Тим більше, якщо доля в них трагічна. Люди давно помітили, що життя таких дітей складається не дуже щасливо. А негативний енергетичний потенціал, ідея, закладена в імені, продовжуватимуть працювати й визначати певний шлях розвитку.

Треба дуже, дуже добре замислитися, яке ім’я даєш дитині. Бо щось підказує мені, що хлопчик Лимон не подякує батькам за своє ім’я, коли підросте й потрапить у дитячий колектив, де напевно перетвориться на об’єкт цькувань. Підозрюю, що й дівчатка Принцеса чи Ера років уже з дванадцяти рахуватимуть дні до моменту отримання паспорта. Щоб перетворитися на Наталку, Оксану, Ольгу чи особу з іншим ім’ям, яке не викликає у людей, що вперше його чують, шоку, недовіри чи насмішок.

Читайте також: Виплати аліментів на дитину: що про це треба знати і що хоче змінити Рада

Джерело.

You cannot copy content of this page