fbpx

На Вінниччині лікарі не виявили ускладнення після перелому, й дитина померла (відео)

Медики Ладижинської міської лікарні, що на Вінниччині, не помітили у дитини ускладнення після операції на зламаній руці. Відтак, звичайна травма призвела до смерті 13-річного хлопця.

Після перелому руки Владислава Малюськіва одразу ж відвезли до місцевої Ладижинської лікарні, проте там повідомили, що єдиний лікар-травматолог наразі перебуває у відпустці.

Рідні вирішили їхати у Тростянецьку лікарню, що за 23 кілометри від Ладижина. Місцевий травматолог Степан Колодій підтвердив, що у дитини зламана рука і призначив операцію.

Операцію провели вночі, а вже на ранок готували хлопця до виписки. Проте після операції стан Владислава погіршав – у нього не спадала температура. Але лікар Колодій не зміг виявити причини цього, тому відправив маму зі слабкою дитиною додому.

Проте вже на наступний день Владислав почав втрачати свідомість. Рідні викликали «швидку» і дитину знову відвезли до Ладижинської лікарні.

«Нас привезли на «швидкій» і все – більше сина ніхто не оглядав. Медсестри зі «швидкої» почали викликати дитячого лікаря, але наш дільничний педіатр Тамара Провоторова не хотіла навіть оглянути дитину, бо спішила на автобус», – пригадує мама Владислава Тетяна Малюська.

Читайте також: Шокуюча безсердечність: у київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту (відео)

Тамара Провоторова, говорить Тетяна, не оглянувши дитину, залишила її на ніч у лікарні й сказала, що випише направлення до вінницьких лікарів тільки зранку. Усю ніч дитина пролежала у тяжкому стані. Уже наступного дня Владислава відвезли у Вінницьку обласну дитячу лікарню.

Там лікарі констатували, що дитина перебуває у вкрай важкому стані й потребує термінової повторної операції. Під час оперативного втручання хірурги виявили газову гангрену. Бактерія цієї інфекції розвивається дуже швидко, особливо там, де немає доступу до кисню.

«В організм бактерія газової гангрени зазвичай потрапляє через якісь дефекти шкірного покриву. Збудник інфекції є в землі та інших подібних середовищах, де є поганий доступ кисню. І, відповідно, при потраплянні до організму має сприятливі умови», – прокоментував хірург Львівської обласної клінічної лікарні Маркіян Верхола.

Врятувати дитину так і не вдалося. Обласні лікарі зазначили, що потрібно було раніше проводити повторну операцію.

Мама Тетяна не могла зрозуміти, як звичайний перелом міг призвести до смерті, тому одразу ж написала заяву у поліцію. Проте за рік часу правоохоронців справу так і не розглянули, мовляв заява десь загубилася.

«Цю заяву або не зареєстрували, або зареєстрували не там, де потрібно було. Відповідно документ пішов невідомо куди, через що не відкрили провадження і не почали розгляд справи», – говорить юрист Назар Олексюк.

У таки випадках юрист радять писати заяву повторно. Тому журналісти передали відзнятий матеріал у Нацполіцію Вінниччини з вимогою розслідувати смерть Владислава Малюського.

Натомість отримати пояснення ні від лікаря-травматолога, ні від дитячого дільничного, які брали безпосередню участь у лікуванні померлого хлопця. журналістам так і не вдалося. Прокоментувати ситуацію погодився заступник головного лікаря Ладижинсчької лікарні.

«Дільничний педіатр Тамара Провоторова жодної патології, яка могла спровокувати підвищення температури, не виявила. Відтак, судячи з її слів та свідчень лікаря швидкої допомоги й лікаря-хірурга, ознак ускладнення не було», – прокоментував заступник головного лікаря Ладижинської міської лікарні Денис Матяш.

Заступник стверджує, що місцеві лікарі їздили щодо розгляду цієї справи до Департаменту здоров’я у Вінницю. Там було проведено клініко-експертну комісію та оцінку якості медичної допомоги у Ладижинській лікарні.

Читайте також: Шестеро осіб померли від алкогольного отруєння на Харківщині

Джерело.

You cannot copy content of this page