fbpx
Події
На місці катастрофи MH17 виявили великий фрагмент ракети “Бук”

Голландські слідчі виявили сопло ракети “Бук” на місці катастрофи Боїнга MH17 на Донбасі, йдеться у проміжному звіті спільної слідчої групи у справі про катастрофу літака. Документ опублікували на сайті голландської прокуратури.

Родичі загиблих отримали звіт кілька днів тому.

Як зазначають голландські ЗМІ, про знахідку такої великої частини ракети на місці катастрофи рейсу MH17 повідомляється вперше.

Щоб встановити причину катастрофи, експерти на авіабазі Гілз-Рейен збирають по частинам корпус літака, що розбився. Також вони займаються пошуками уламків ракети, яка, ймовірно, збила авіалайнер.

До польових робіт залучили співробітників поліції зі знанням російської та українських мов. Вони прослуховують записи телефонних розмов, перехоплені СБУ, і намагаються встановити, чи мають аудіофайли якусь цінність для розслідування.

Також у звіті йдеться, що слідчі зібрали зразки ґрунту в районах, з яких, ймовірно, запустили ракету, що збила рейс MH17. Зразки відправлять на хімічний аналіз.

У слідчих також є ціла ракета “Бук”, яку вони розбирають по частинах і порівнюють фрагменти з наявними у них деталями.

Як повідомлялося раніше, остаточні підсумки розслідування катастрофи MH17 представлять цієї осені.

У жовтні 2015 року Рада з безпеки Нідерландів представила свою доповідь про катастрофу Боїнга: в ній повідомляється, що літак збила ракета “Бук”, при цьому в звіті не було версій про те, хто міг запустити ракету.

У відповідь виробник систем “Бук”, російський оборонний концерн “Антей”, заявив, що ракета була запущена з території, яка на момент запуску була підконтрольна українським військам.

На думку представників міжнародної групи розслідувань Bellingcat, Боїнг на Донбасі збили ракетою, яку запустили з самохідної установки “Бук”, яка належала російській 53-й зенітно-ракетній бригаді під Курськом.

Читайте також: РОДИЧІ ЖЕРТВ КАТАСТРОФИ MH17 ПОДАЛИ ПОЗОВ ПРОТИ РФ І ПУТІНА

Джерело.