fbpx
Події
На Донбасі самовільно захоплюють вцілілі будинки

Жителі окупованих територій захоплюють чужі будинки, які менше пошкоджені обстрілами, ніж їхні власні. Така ситуація характерна в Мар’їнці, Горлівці, Луганську та Донецьку. Про це повідомляють у соцмережі.

“Ми знаємо, хто назажди поїхав, і ніколи не повернеться, – каже жителька Луганська Валентина. – В Луганську є родини, які мають 2-3 діток, і живуть на розвалинах. Ми ще з двома жінками пройшлися містом і переписали адреси будинків, які цілі. Цілі відносно. В більшості немає вікон, але якщо не пошкоджена система опалення, є дах, то будинок вважали цілим. І туди заселяли спочатку родини з дітьми. Згодом і самі переселилися від лінії фронту. Ситуація критична, а зима цього року почалася дуже рано. Тому боїмося, щоб було чим поменше втрат”.

Жінка веде журнал, в якому облікує майно захоплених будинків.

“Переписуємо лише дуже цінні речі: телевізори, побутову техніку, мікрохвильовки. Просимо людей охайно всім користуватися, – каже Валентина. – Пояснюємо, що то не їхнє житло. Свій будинок теж віддала мамі з двома дівчатками. Вони раніше жили в Станиці Луганській, їхню хату розвалило вибухом. Жінка переїхала до Луганська. Думала, в обласному центрі знайде роботу. Жила у підвалі. Діти були голодні і холодні”.

Жителі Донецька переїжджають з околиць на лінії обстрілів до віддалених районів.

Читайте також:НА МЕРЕЖУ МАГАЗИНІВ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ “ЕЛЬДОРАДО” НАКЛАДЕНО АРЕШТ

“У нас з’явилась послуга “проживання в небезпечних районах”. Це по-суті – охорона квартири та догляд за нею. Щомісяця за таке проживання можна отримати від 500 до 2 тисяч гривень”, – каже Ірина з Донецька.

Джерело.