fbpx
Події
Митні правила, які варто знати, перетинаючи кордон з ЄС

З наближенням безвізу, який має набути чинності вже 11 червня, все більше українців отримують біометричні паспорти та планують поїздки до країн Євросоюзу, пише НВ.

Митні правила, які варто знати під час перетину кордону з ЄС. Варто зазначити, що для безвізових поїздок та поїздок за візами митні правила однакові. Вони можуть дещо варіюватися залежно від країни, до якої ви в’їжджаєте, тому перед поїздкою варто ознайомитися саме з її вимогами. Однак базові митні вимоги спільні практично для всіх членів ЄС.

Якщо мандрівник із країни, яка не входить до спільного ринку (у тому числі з України) і не перевозить комерційний вантаж, йому дозволяється без мита, ПДВ та акцизних зборів провезти товари, сумарна вартість яких складає до 430 євро на людину, яка подорожує повітряним або морським транспортом та до 300 євро на людину, яка подорожує іншими видами транспорту.

Деякі члени ЄС зменшують ці суми для осіб, молодших 15 років до 150 євро. У зазначені суми не включається вартість предметів багажу (валіз, сумок) та медичних товарів, які завозяться для особистого користування.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Особисті речі вартістю понад 175 євро не можна розділити між декількома мандрівниками. Це можуть бути нові товари лише для особистого використання мандрівником або його родиною та товари, призначені для подарунка, якщо їхні вид та кількість не вказують на завезення у комерційних цілях. У вищезазначені обмеження не включаються одяг, косметика та інші речі мандрівників, які були у використанні.

Кожна країна Євросоюзу визначає власні обмеження на завезення підакцизних товарів, таких як алкоголь, сигарети чи паливо. Однак ці обмеження не можуть перевищувати максимально прийнятий обсяг:

– 1 літр алкoгольних напоїв (якщо масова частка етиловогo спиртy понад 22%);

– 2 літри алкогoльних напоїв (якщо масова частка етиловогo спиртy менше 22%);

– 4 літри винa;

– 16 літрів пивa;

– 40 сигарeт або 20 сигaрил, або 10 сигaр, або 50 грамів тютюну (якщо мандрівник приїжджає автомобілем, потягом або переходить кордон пішки);

– 200 сигaрет або 100 сигaрил, або 50 сигaр, або 250 грамів тютюну (якщо прибуває літаком або кораблем);

– паливо для транспортного засобу у межах одного повного бака такого транспортного засобу плюс до 10 літрів палива у переносному контейнері.

Читайте також: Названі найменш гостинні для туристів міста

Для мандрівників, вік яких молодше 17 років зазначені норми завезення алкoгoлю та тютюну не діють, оскільки їм взагалі заборонено завезення чи використання таких товарів.

Якщо ви завозите товари, які перевищують вищевказані обмеження, їх необхідно задекларувати, сплатити за них митні збори, ПДВ чи акцизні збори, залежно від типу товарів. Причому ця процедура може бути складною і коштувати досить дорого.

Необхідно також задекларувати готівку, що завозиться, якщо її сума перевищує 10 тисяч євро (водночас, відповідно до українських митних норм, потрібно не лише задекларувати ці кошти, але і мати банківську довідку про те, що вони були нещодавно зняті з рахунку).