fbpx

МОЗ вирішив посилити вимоги до вступників в медуніверситети

МОЗ вважає, що мінімальний прохідний бал для вступу абітурієнтів на медичні спеціальності з кожного предмета не повинен бути нижче за показник у 150 балів.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський у колонці на “УП.Життя”, передає “Обозреваьтель”.

“Медицина є однією з найбільш вимогливих і відповідальних професій, тому відбір мотивованих абітурієнтів, поліпшення якості навчального процесу та створення умов для післядипломного навчання лікарів за міжнародними стандартами – це ті зміни в медичній освіті, які відстоює Міністерство”, – говорить він.

За його словами, на встановлення мінімального прохідного балу на медичні спеціальності з кожного предмета ЗНО на рівні не нижче ніж 150 балів, МОЗ наполягає вже давно. Лінчевський вважає, що 150 – порогове значення для якісних змін в системі підготовки майбутніх медиків.

Читайте також: Як українці обиратимуть лікарів після реформи: у МОЗ дали роз’яснення

Заступник міністра також стверджує, що, заздалегідь неправильно мотивовані студенти, навчаються в рази гірше протягом свого перебування в медичному ВНЗ, а країні не потрібні фахівці, які за певних причин хочуть стати лікарями, але не здатні навіть стати одними з кращих у навчанні.

“Без цієї принципової зміни в медичній освіті не варто сподіватися на успіх реформи. Гроші ходять за пацієнтом, але лікує пацієнта – лікар. Лікарями повинні ставати тільки здатні і вмотивовані студенти”, – говорить він.

You cannot copy content of this page