fbpx
Дозвілля
Мовний скандал у Києві: відома письменниця добралася до голови Нацполіції (відео)

Скандальна дитяча письменниця Лариса Ніцой, яку на вихідних відмовилися обслужити українською мовою в кав’ярні Києва, звернулася до голови Національної поліції України Сергія Князєва з проханням “взятися” за поліцейських.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook громадська діячка виклала відео спілкування з правоохоронцями, яких сама ж викликала на місце “конфлікту”.

За словами Ніцой, коли вона поскаржилася на відмову працівників закладу перейти на українську, поліцейські сказали: “Ну ви ж розумієте, що вони не зобов’язані з вами розмовляти українською?”

Після цього, як розповіла письменниця, їй довелося прочитати копам цілу лекцію на знання законів.

“Витягаю із сумки ноутбук, відкриваю Конституцію ст. 10, Закон Ківалова-Колесніченка ст. 6 п.1,2,5 Закон “Про захист прав споживачів”… Починаю лікбез і показую відповідні рядки в законах, примушую їх читати. Конституція України Стаття 10. “Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”, – підкреслила Ніцой.

Вона також нагадала поліцейським, що Київська міська рада недавно прийняла рішення про обслуговування в столиці українською мовою.

“Хто Вам усім каже, що державна мова тільки в державних установах? Що означає приватне кафе? Це публічне місце. Це не приватна спальня, розумієте? У спальні я не маю їм права вказувати, у спілкуванні між собою не маю права їм вказувати і не хочу! Однак обслуговування в громадському закладі харчування, хоч і приватної власності, повинне бути на мою вимогу моєю мовою, тим більше, державною. Я ж не прошу китайську!” – емоційно пояснила Ніцой.

Борець за українську мову звернулася до міністра внутрішніх справ і керівника Національної поліції з проханням “негайно провести навчання усім поліцейським, бо тенденція така, що по всій Україні вони не знають законів”.

Потім вона передумала, додавши, що “залишає звернення лише до голови Нацполіції”.

“Я забираю своє звернення до міністра, я ж забула, що це Аваков… До вас, пане міністре, я не звертаюся. Ви ті, хто забезпечує дотримання законів у країні – ігноруєте закони: Конституцію та Закон про державну службу. Ви зневажаєте українську мову, українців, а значить Україну. Навіть Азаров, і той почав учити українську, не дивлячись на сміх”, – додала Ніцой.

Читайте також: “Чим багаті, тим і підтирайтеся”: на КремльТВ брудно висміяли білоруську гуманітарку для Донбасу (відео)

Джерело.