fbpx
Саморозвиток
Молитва митрополита Андрея Шептицького за Україну і український народ

Митрополит Андрей Шептицький у 1933 році організував перший з’їзд молоді “Українська Молодь Христові”. Саме для молоді, на цьому з’їзді, дарувався молитовник, в якому було зібрано зразки молитов, які випробувані століттями в різних обставинах і культурах.

Однією із таких молитв є молитва за український народ, написана митрополитом Андреєм Шептицьким. Пропонуємо унікальний текст цієї молитви.

Всемогутній Боже і Царю Всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український народ, і на кожний інший народ…

Прости йому всі провини, знищи всі його злі нахили, а зміцни добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.

Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоб серед усіх переживань і спокус з боку світу він міг завжди зберегти небесне світло віри, перемагати наполегливістю в добрі всякі труднощі і завжди належати до благословенного Твого Божого Царства, і тут, на цім світі, і в Небесній Батьківщині.

Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, злучені єдністю віри і союзом любові під Твоїм проводом і проводом Святої Української Церкви йшли завжди дорогами правди і справедливості, любові та спасіння. Пошли українському народові святих, великих своїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах народного, суспільного й громадського життя.

Провідникам нашого народу дай світло Твоєї Премудрості з Неба, дай йому численне, добре та святе духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоб не тратила ласки Святого Хрещення, щоб одержувала в родині й школі основне християнське виховання. Благослови всі наші родини, щоби батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначались мудрістю, вірою та дбайливістю у вихованні дітей.

Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святості. Поклич багатьох у кожному поколінні до геройських жертв за справи Церкви й народу. Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоб усі якнайліпше пізнавали й цінували Святу Віру і, визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно.

Благослови також і дочасне добро нашого народу. Дай йому волю, щоб він міг вільно розвивати свої природні, Тобою дані сили. Обдаруй його правдивою, незіпсованою освітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоб наш народ, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати Вічну Небесну Батьківщину.

А ти, Пресвята Богородице, Мати і Царице України, Святий Архангеле Михаїле і ви всі, Покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив свою Божу місію, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю й потіхою Святої Христової Церкви та щоб приносив Вічному Цареві безперестанну славу, честь і шану на віки вічні.

Амінь.