fbpx
Події
Молитва дає енергію

Я особисто вважаю, що щодення молитва становить вельми суттєвий складник мого рецепту для успіху, — пише сер Джон Темплтон, відомий інвестор з Уолл Стріт і філантроп.

Більшість людей вірять в існування якоїсь божественної сили. Багато хто, однак, не має певності, чим вона є і чи можна щось зробити, аби відчути її присутність у повсякденному житті. В усіх закутках світу та в усі епохи жили духовно просвітлені люди, які описували свідоме з’єднання з Богом. Кожна людина знає слово «Бог»; однак не кожна людина знає Бога. Для багатьох Бог є тільки абстрактним терміном або силою, що існує поза людиною. Проте щоразу більше осіб установлюють із Творцем близький, особистий контакт через молитву.

Молитву описують як прагнення свідомості індивідуума або спільноти поєднатися зі свідомістю Творця. Від початку історії молитва — в тій чи тій формі — існує чи не в усіх досліджених і описаних культурах. Людська душа має вроджене прагнення допасувати своє «я» до вищого способу сприйняття світу. Коли людина виходить із дитячого віку та осягає зрілість, життя стає більш ускладненим, і потрібно турбуватися про численні справи. Тоді молитва не раз стає останньою дошкою порятунку. На жаль, ми часто забуваємо про біблійний наказ «бути витривалими у молитві».

Я особисто вважаю, що щодення молитва — це дуже важлива складова мого рецепту успіху. Кожну зустріч акціонерів і керівництва я розпочинаю молитвою. Мудро чинить той, хто з молитви розпочинає також і будь-яку справу — незалежно, йдеться про шлюб чи про подання позову до суду, про операцію дитини чи купівлю акцій на біржі. Ми завжди маємо молитися, аби Бог використав нас як шлях надходження своєї любові та мудрості.

Чотири слова: нехай буде воля Твоя — це найважча, а водночас найважливіша частина молитви. Інколи ми просимо Бога виконати якесь наше прохання, сподіваючись, що Він визнає наші прагнення правильними і виконає їх. Якщо у стосунках із Богом ми приписуємо Йому роль доброї ворожки, то наші очікування не завжди будуть сповнені. Однак це не означає, що Бог нас не слухає. Просто Він мудріший за нас, а ми не завжди повністю розуміємо значення слів «нехай буде воля Твоя».

сила молитви

У книжці «Про молитву: листи до Малкольма» К. С. Льюїс зазначає, що слова «нехай буде воля Твоя» не становлять вираження неминучості того, що доведеться підкоритися неприємним речам, які Бог для нас приготував; Він звертає увагу на факт, що створіння мають незліченні нагоди виконати волю Творця. Отже, у цьому проханні йдеться не так про здатність терпеливого зношення волі Божої, як про ревне її виконання. Льюїс також зауважує, що ми часто не помічаємо добра, яке нам Бог дає, оскільки в цю мить очікуємо на щось інше. Це вочевидь не означає, що якась молитва залишилася без відповіді, але що Бог мудріший за нас.

Завдяки регулярному контактові з Богом ми дістаємо вказівки та сили, потрібні для виконання Його волі. Що частіше ми з Ним розмовляємо, то виразніше Він нам об’являється, пише credo 

У книжці «Мої улюблені цитати» Норман Вінсент Піл пише про молитву так:

Якщо хочеш мати користь від незрівнянної сили молитви, то почни молитися одразу і молися за кожної нагоди. З моїх спостережень випливає, що пересічна людина проводить у молитві більш-менш п’ять хвилин щодня. Це пів-відсотка часу денної активності однієї людини. За часів «сухого закону» в США Конгрес видав закон, у якому стверджувалося, що пів-відсотка алкоголю в крові не викликають сп’яніння. Певним чином можна сказати, що з молитвою так само: за такої кількості вона не дає ніяких результатів! Якщо ви бажаєте пізнати потужне діяння енергії молитви, то мусимо частіше молитися. Французький лікар Алексіс Каррель радив молитися всюди: на вулиці, в офісі, у магазині, в школі. Вільні хвилини можна використовувати на молитву за сповнення своїх намірів та в усіх наміреннях, які нам спадають на думку. Потрібно також вірити, що наші молитви вислухано. Бо так напевно буде. Проте ми можемо почути одну з відповідей: так, ні або почекай трохи.

Сер Джон Темплтон, із книжки «Універсальні закони життя»

Читайте також:ЧОМУ ХОРОНЯТЬ НА 3 ДЕНЬ ПІСЛЯ СМЕРТІ: ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ ТРЕТЬОГО, 9 І 40 ДН