fbpx
Події
Молоді жінки, яким в дитинстві була проведена вакцинація проти цього вірусу, менш схильні до ризику виникнення раку шийки матки

Молоді жінки, яким в дитинстві була проведена вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), менш схильні до ризику виникнення клітинних аномалій, пов’язаних з розвитком раку шийки матки – повідомляється в матеріалі видання Canadian Medical Association Journal.

У школах Альберти (одна з 10 провінцій Канади) програма вакцинація проти ВПЛ почалася 8 років тому. Спочатку прищеплювали дівчаток у віці 10-11 років і 14-15 років, потім, в 2014 році, в програму включили хлопчиків. Всього діти отримували 3 дози вакцини, яка захищає від двох штамів ВПЛ, на частку яких припадає до 70% від усіх випадків раку шийки матки.

Наша довідка: на сьогодні ідентифіковані більше 100 типів вірусу папіломи людини, близько 10 з них класифікуються як типи ВПЛ «високого ризику».

Для того, щоб визначити ефективність вакцини, канадські дослідники вивчили дані 10 204 дівчаток, які народилися в період між 1994 і 1997 гг. і проживали в Альберті до 2008 р На момент дослідження їх вік становив від 18 до 21 року. 56% були вакциновані, 84% з них робили щеплення три рази. Скринінг (тест Папаніколау або цитологічний мазок, за допомогою якого можна визначити передракові або ракові клітини в піхві і шийці матки) показав аномалії шийки матки у 11,8% дівчат, які брали участь в програмі вакцинації.

Для порівняння: атипові клітини, внаслідок впливу папіломавірусної інфекції, були виявлені у 16,1% дівчат, яким щеплення проти ВПЛ не робили. У 93,5% випадків відхилення були пов’язані з низьким ризиком розвитку раку шийки матки, проте в 6,5% випадків – з високим.

Дослідження канадських учених в черговий раз підтверджує ефективність вакцинації, зокрема, профілактичних щеплень проти вірусу папіломи людина: інфекції, яка пізніше може спровокувати одна з найнебезпечніших для жінки захворювань – рак шийки матки.

Читайте також:КОСМЕТОЛОГ РАДИТЬ, ЯК ПОЗБУТИСЯ ЧОРНИХ КРАПОК НА НОСІ

Джерело.