fbpx
Події
Мінськ підтвердив погрози України літаку Бєлавіа

У МЗС Білорусі стверджують, що українська сторона могла домогтися своїх цілей і без погрози підняти винищувачі.

МЗС Білорусі має розшифровки переговорів екіпажу літака Бєлавіа, що летів рейсом Київ – Мінськ 21 жовтня, з українським диспетчером. Про це повідомив прес-секретар відомства Дмитро Мирончик.

Нагадаємо, 21 жовтня літак Бєлавіа повернули до Києва з погрозою підняти винищувачі. Після посадки був знятий один пасажир, який є громадянином Вірменії – Армен Мартиросян, який пізніше розповів про подробиці інциденту.

Він зазначив, що в цьому документі є чіткі заяви про погрозу щодо застосування бойової авіації в разі, якщо літак не розвернеться і не прибуде до Києва.

“Із цієї розмови абсолютно чітко зрозуміло, що ці слова – не ініціатива диспетчера, а назване конкретне відомство, яке віддавало відповідні команди”, – йдеться в його повідомленні.

За його словами, українська сторона мала можливість домогтися своїх цілей, не вдаючись до примусових дій щодо повітряного судна.

“На жаль, на вищезгадану ситуацію реакція української сторони цілком відсутня. Якщо її не буде і надалі, то ми будемо змушені вжити додаткових заходів, аж до опублікування розшифровки переговорів членів екіпажу з українським диспетчером”, – пригрозив Мирончик.

Раніше Мінськ направив Києву ноту через повернення літака.

Читайте також: Під загрозою підняти винищувачі: в Києві літак “Бєлавіа” змусили повернутися в “Жуляни”

Джерело.