fbpx
Події
Матір Агєєва висловилася про Україну та побачене в ній

Матір полоненого російського військовика Віктора Агеєва – Світлана – розповіла про враження від відвідування України та зустріч із сином в Старобільському СІЗО, передає ТСН.

Її слова наводить журналіст російського видання “Новая газета” Павло Канигін, який разом із нею приїжджав до України.

Перед тим, як Агеєва збиралася до України, їй зателефонували з російського ФСБ і дали зрозуміти, що служба знає про її плани і таку самодіяльність не вітає.

“Навіщо вам такі пригоди? Ви ж знаєте, що відбувається там, куди ви збираєтеся”, – говорив їй чоловік, який представився співробітником місцевого УФСБ.

“Говорив таким вкрадливим приємним голосом. Не по собі мені якось стало. Ніби мене роздягли і все бачать”, – згадує Агеєва.

За словами журналіста, дорогою до СІЗО Агеєва здебільшого мовчала, оглядаючи то присутніх, то види з вікна.

“Коли повернуся, почну розповідати, що бачила, і ніхто в селі не повірить. Скажуть, завербували, одурманили, вже уявляю розмови. Ну і добре!” – сказала матір полоненого про те, що може статися, коли вона повернеться до Росії.

Агеєва, вчителька англійської, також пригадала, яким був її син у молодості:

“Десять років тому у нас, пам’ятаю, ставили стільникову вишку, в перший же день мені зателефонував дільничний: забирайте свого сина, він у вас заліз і сидить на самому верху. Ось він такий і залишився. Я сподівалася, що армія дасть йому змогу вирватися, почати жити, вчитися”.

Читайте також: “Я проти України не воюю. Просто захищав мирних громадян від ВСУ”,- Агєєв не вважає, що це вiйна, каже “братська допомога”(відео)

На запитання про те, що за ці два дні вона побачила в Україні, Агеєва відповіла: “Поклавши руку на серце, скажу, що очікувала трошки іншого. Але виявилося, що зустріли – такий теплий прийом і ставлення доброзичливе. Намагалися приділити увагу, поселили в готелі. Тобто ставлення було дуже гарне, таке людське. Я дуже вдячна їм”.

Жінка також сказала, що їй не вдасться забути те, що сталося і вона зробить висновки.

“Висновок треба такий зробити, що не повинні люди стрiляти один в одного. Не повинні. Країни повинні не вoювати, а дружити. І щоб наші політики подумали про це, щоб не ставалися такі ситуації більше з нашими дітьми”, – сказала вона.