fbpx
Події
“Я проти України не воюю. Просто захищав мирних громадян від ВСУ”,- Агєєв не вважає, що це вiйна, каже “братська допомога”(відео)

Від моменту затримання Агеєва до нього не прийшов жоден представник влади РФ. Сьогодні в суботу, 22 липня, вперше за місяць перебування полоненого російського військового Віктора Агеєва в СІЗО на Луганщині, до нього завітала матір. Загалом вони не бачилися чотири місяці. Подробиці зустрічі телефоном зі Старобільська повідомив журналіст російської “Нової газети” Павло Канигін, передає ТСН.

“Рано вранці ми зі Світланою Агеєвою приїхали на поїзді до Харкова, звідти відразу до Старобільська на машині. Тут в СІЗО утримується єфрейтор Віктор Агєєв. Ми зайшли всередину, тут все було за правилами. Світлана Вікторівна написала заяву на побачення, після чого зустріч відбулася. Спочатку мама побачила сина при журналістах, разом зі мною тут присутні колеги з іноземних видань, а зараз Світлана Агєєва розмовляє з Віктором наодинці. Тобто обіцянки були виконані”, – розповів російський кореспондент.

За його словами, матір передала синові посилку, в ній цукерки та речі. “Віктор виглядає непогано, але видно, що сильно переживає. Зустріч з мамою для нього виявилася майже сюрпризом, він тільки сьогодні дізнався, що мама приїхала до нього. Чотири місяці вони не бачилися”, – йдеться в повідомленні.

За словами кореспондента, за місяць перебування Агеєва в СІЗО, до нього жодного разу не навідалися представники російської влади.

Свою причетність до російської армії Агєєв не заперечує, лише додає, що, на його думку, вона тут забезпечує ледь не миротворчу місію.

На запитання про місію російських солдат на Донбасі він відповів: “Захист мирних громадян на території “ЛНР”. А на уточнення, від кого, сказав: “Від Збройних Сил України”. При цьому полонений досі переконаний, що його країна війни з Україною не веде.

“Що війну веде – із цим я не згоден. Все-таки допомагає Луганську і Донецьку, просто допомагає – гуманітарна допомога там, продукти”, – каже російський військовослужбовець, якого затримали в складі ДРГ в районі Жолобка на лінії фронту АTО зі збрoєю в руках.

Раніше Агєєв це пояснював тим, що військові стояли та охороняли самі себе. Тепер у нього з’явилася нова версія подій – з РФ він приїхав за власним бажанням, підписав контракт із тepopистами, збрoю отримав від бойoвиків. “Це було моє бажання, мені хотілося там служити. Приїхали, нас зустріли, відвезли у військомат Луганська. Там ми пройшли повторну медичну комісію, відправилися в підрозділ. Це ж робота: сказали робити – значить, робиш”, – пояснив журналістам російський солдат.

Українські силовики пояснюють, що дозволом на зустріч матері з сином хотіли показати відкритість – і навіть пішли на виконання умов росіян щодо відсутності українських журналістів. Мати Агєєва відкрито критикувати брехню російської пропаганди навіть після побаченого не наважується.

“Недоговорюють”, – характеризує вона її. На запитання, чи є ж усе-таки російські військові на Донбасі, відповідає ухильно: “Є, нема – я не військовий політик. Мабуть, є. Найголовніше – це знайти вихід із ситуації нашим політикам, нашим президентам. Я проїхала по Україні, нічого поганого не зустріла, ставлення гарне”, – каже росіянка.

Читайте також: “Ваших синів або поховають, або посадять”,- Жемчугов звернувся до матері російського найманця Агєєва(відео)

Сам же Агєєв зізнався, що аж до сьогодні не знав, що офіційні збрoйні сили його країни від нього відмовились, та навіть із консульства ніхто до нього не приїжджав.