fbpx
Авто
Мандрівникам на замітку. Особливості паркування та оплати за дороги у ЄС.

Продовжуємо серію публікацій для тих, хто збирається в Європу на авто. Щоб уникнути неприємних ситуацій за кордоном, скористайтеся наступними порадами:

Оплата за дороги:

 Придбання віньєтки – наліпка на скло або електронний документ, що підтверджує оплату дорожнього збору та дає дозвіл на проїзд дорогами країни протягом певного проміжку часу.
Рекомендуємо купувати віньєтку за локальну валюту, щоб не втрачати грошей під час конвертації. Найчастіше пункти продажу віньєток розташовані біля кордону. Вартість віньєток на 7-10 днів коливається від 3 до 15 €.

За ділянку дороги – оплата стягується перед в’їздом на певну ділянку дороги.

 Спеціальна оплата – окрема оплата стягується за проїзд деякими мостами або тунелями.

Інформацію щодо актуальних дорожніх зборів та перелік країн, де діють збори, уточнюйте перед поїздкою в посольстві або консульстві.

Особливості паркування.

В країнах ЄС існує 3 зони паркування, які відрізняються розміткою:

Вартість паркування в найбільших містах Європи: від 0,7 до 5 € за годину.

Обов’язково звертайте увагу на інформацію щодо паркування на дорожніх знаках. Також можна скористатися підземними паркінгами або сервісом P+R (Park&Ride) – оплачуєте парковку на околиці та отримуєте білет на міський транспорт безкоштовно або зі знижкою.

*Звертаємо Вашу увагу, що це загальноприйняті правила, але в різних країнах свої особливості паркування. Рекомендуємо перед поїздкою ознайомитись з правилами паркування тої країни, в яку подорожуєте.

Читайте також: ДО ЄС НА ВЛАСНОМУ АВТО