fbpx
Дозвілля
Лікар пояснила, що робити при перших ознаках грипу

Коли є перші ознаки захворювання, характерні для грипу або ГРЗ, дуже важливо визначити, чим саме заражена людина: на гостру респіраторну інфекцію, грип типу “А” або грипом типу “В”. Для цієї мети можна використовувати спеціальний тест для експрес-діагностики грипу.

Про це  розповіла дільничний лікар Ріта Гофман.

За її словами, найбільш небезпечний грип типу “А”, до них, зокрема, відносяться “свинячий” і “гонконзький”, які прийдуть в Україну в поточному сезоні. Водночас “грип типу “А”, грип типу “В” і звичайне ГРЗ часто протікають однаково”, – зауважила медик. Таким чином, вкрай важливо “поставити діагноз у першу добу”, – наголосила вона. “Якщо у першу добу ставиться діагноз грипу “А” – будь-якого, – то людина захищена. Тому що тоді починається противірусна терапія”, – додала лікар.

Водночас вона констатувала: з тестами на грип в Україні “і кінь не валявся”. Держава не виробляє їхню закупівлю, а у приватні аптеки вони надходять занадто пізно і реалізуються за завищеними цінами. Так, “у минулому році тести були закуплені, але вони прийшли тоді, коли люди вже померли”, – розповіла медик.

За інформацією Ріти Гофман, у столичні аптеки тести “почали тільки-тільки надходити”.

Читайте також:ЛІКАРІ НАЗВАЛИ 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ СТАРІННЯ

Медик також наголосила: при виявленні грипу типу “А” “краще людину госпіталізувати, щоб вона знаходилась під наглядом”. Більш того – хворому не слід відправлятися у поліклініку, щоб не заразити оточуючих. Оптимальний варіант – викликати лікаря додому”.

Джерело.

facebook