fbpx

Легендарне піаніно Миколи Леонтовича відреставрують: на ньому композитор створив всесвітньо відомий “Щедрик”. Відео

Старовинне піаніно, на якому відомий український композитор Микола Леонтович, ймовірно, і створив всесвітньо відомий Щедрик, нарешті відреставрують.

Про це повідомила директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею – Катерина Висоцька.

Музей виграв грант посольства США зі збереження культурної спадщини з проектом “Збереження етнографічних об’єктів, пов’язаних з українським композитором ХІХ століття Миколою Леонтовичем”.

Окрім піаніно, відреставрують також килим 19 століття – унікальну сімейну реліквію композитора.

“Ми були дуже раді, коли у 2021 році серед трьох переможців гранту, був і наш музей. Ці два предмети з Музею Леонтовича (піаніно та килим) – це одні з головних і цінних. Відкриваючи музей Леонтовича у 2016 році, ми відреставрували килим 18 століття. Звісно, ми бачили необхідність відреставрувати і піаніно, і ще один килим (19 століття). Тому і подали заявку”, – розповіла пані Катерина.

Піаніно композитора має більше ніж сто років. Зараз воно перебуває в аварійному стані.

Від часу клавіші пожовтіли, деяких взагалі немає, а на інших – сліди воску.

У музичному інструменті важкий принцип побудови матеріалів, що включає в собі пластинки на клавішах зі слонової кістки, кілька деревних порід для самого об’єкту.

Тому, враховуючи ці обставини, реставраційна рада затвердила програму, у якій передбачено декілька етапів відновлення інструменту.

1 лютого дві пам’ятки: піаніно та килим, відправили на реставрацію до Національного науково-дослідного реставраційного центру України, фахівці якого і проводитимуть реставраційні роботи з відновлення та збереження цих музейних реліквій.

Сума, яку витратять на реставрацію – 27 тисяч 917 доларів.

Грантовий проект триватиме до кінця серпня 2023 року, після чого реліквії повернуть до Музею композитора Миколи Леонтовича, що знаходиться у селі Марківка Теплицького району, що на Вінниччині.

Фото: Вінницький обласний краєзнавчий музей

You cannot copy content of this page