fbpx

Ламає уявлення про керівника: як працює наймолодший директор школи в Україні(відео)

Дмитра Ламзу призначили директором київської школи № 210 цього навчального року, коли йому було 25. За даними ТСН.Тиждень, Ламза – наймолодший директор школи в Україні.

“Я подав документи на конкурс на заміщення вакантної посади керівника навчального закладу”, – розповів директор.

Ще влітку він жив собі з мамою і бабусею – обидві вчительки – у Кам’янському на Дніпропетровщині. Він мав зайву вагу, вчителював у місцевій школі та вчився. “У мене три вищих освіти. Я вчитель початкових класів, практичний психолог. Це одна вища освіта, а друга освіта – керівник навчальних закладів. Третя вища освіта – це інформатика. Наразі я ще навчаюся в аспірантурі на доктора педагогічних наук”, – сказав він.

Ламза взяв себе у руки і припинив харчуватися шкідливою їжею, після чого змінився до непізнаваності. З того часу він веде свій блог на YouTube, має тисячі переглядів і навіть заробляє гроші.

На конкурсі за його кандидатуру проголосувало 43 члени із 45. Коли ейфорія минула, з’ясувалося, що школа виявилася із питаннями в основному до колишньої директорки. Її підозрювали у розкраданні грошей.

В одному з сюжетів видання знімало ученицю 210 столичної школи Жанну Антонюк, яка захворіла на paк, лежала в лікарні. Її однокласники, аби допомогти, організували благодійний ярмарок. Майже всі зібрані гроші потім зникли десь у директорському кабінеті. Директорку звільнили, а батьки змусили її повернути гроші. Після цього школа почала змінюватися на очах. Батьківська громада об’єдналася і разом з директором школа тепер регулярно відправляє листи і запити до управлінь освіти, приватних компаній, аби допомогли з грошима на ремонт спортзалу. Також зробили душові, відремонтували туалети.

“Прийшов молодий директор, який не пропрацював і року. Він встановив і зробив двері, унітази, зробив на кожному поверсі і в кожному туалеті поставив мило, поставив дивани та крісла. Дивани, які раніше були в учительській, тепер вони служать для дітей”, – розповіла вчителька Ольга Соболь.

Читайте також: Українець розповів, як схyд на 86 кг за рік і став директором школи(відео)

Звіт про кожну отриману з бюджету або від спонсорів гривню тепер висить просто при вході. Зміни торкнулися не тільки ремонтів, але й навчання. В молодших класах воно тепер здебільшого в ігровій формі. Для всіх зробили ігрові перерви, теніс, шашки та гігантські шахи.

Сам директор живе в аскетичній як кабінет орендованій однокімнатній квартирі біля школи. Не всі і в школі та районі щасливі з нового директора: хтось дорікає йому за майже юнацький максималізм, хтось все одно вбачає зв’язки та родичів. Шкільні інтриги інколи нагадують шпигунські романи. Сам Дмитро про це говорити не хоче. Відомо лише, що, аби протягнути в Києві на шкільну зарплату і оренду квартири, підпрацьовує кожні вихідні ведучим свят та ювілеїв.

You cannot copy content of this page