fbpx
Столиця
Квартири подешевшають: на скільки впадуть ціни і як не потрапити на “кидалово”

За прогнозами експертів, ціни на житлову нерухомість до кінця року знизяться до 20%. Більш того, через відсутність купівельної спроможності українців, в країні може зрости кількість недобудов.

Мільйони квадратних метрів. За даними консалтингової компанії М Consulting Group, в 2016 році в Україні було здано в експлуатацію близько 10 млн кв. м нерухомості. З них на столицю припало 12%, а на Київську область – 21% всіх новобудов.

На думку експертів, в 2017 році в експлуатацію буде здано в середньому така ж кількість житла. Київ і його периферія залишаються абсолютними лідерами в Україні з будівництва і продажу житлової нерухомості. На сьогодні в столиці і області забудовники пропонують купити житло в більш, ніж 600 новобудовах. Кількість житла, що будується в Києві залишається на рівні 2012 року.

На другому і третьому місці, за кількістю будівництва житла в країні знаходяться Львів і Одеса – 201 і 151 новобудов, відповідно.

А от найменше житла будується в Запоріжжі, Сумах та Чернігові. Там на сьогодні всього 15, 13 і 7 новобудов, відповідно.

Ціни в новобудовах Києва. Згідно зі статистичними даними сайту ЛУН.ua, середня ціна на житлову нерухомість (на первинному ринку) залишається практично на рівні минулого року.

Так, якщо в травні 2016 року середня ціна за квадратний метр житлової нерухомості становила 22 600 гривень, то в травні 2017 середня ціна становить 22 500 гривень за “квадрат”.

Читайте також: Будьте уважні: у Києві забили на сполох через небезпечні для життя новобудови

Мінімальна ціна на житло в Києві також залишається на рівні минулого року – 14 900 гривень. Невеликий спад був у грудні 2016 року і в лютому 2017 року – 14 500. Однак до травня, ціна знову стабілізувалася на рівні 15 000 гривень за квадратний метр. При цьому, ціна на житло в Києві кардинально різниться в залежності від класу нерухомості і району майбутнього проживання.

Найнижча ціна в новобудовах Деснянського району Києва – 15 000 гривень. Трохи вища вартість в Дарницькому, Святошинському та Оболонському районах – від 17 600, 18 500 і 19 400 гривень за “квадрат”, відповідно.

Найвищі ціни в Подільському, Шевченківському та Печерському районах столиці – від 27 000, 32 600 і 47 500 гривень.

Варто відзначити, що в столиці існують новобудови, які, за даними КМДА, зводяться з порушеннями містобудівних норм. На сьогодні, в Києві продається житло в 60 незаконно зведених новобудовах, які мають проблеми з введенням їх в експлуатацію. Найбільша кількість проблемних новобудов в Шевченківському районі столиці – 14.

Економ-пропозиції. Найбільшим попитом користуються квартири економ-класу і так звані смарт-квартири. Про це свідчать дані аналізу компанії з пошуку нерухомості Address.ua.

Маловмісткі та недорогі квартири, це не тільки бюджетний варіант при покупці житлової нерухомості, але й один з найбільш економних варіантів для її подальшого утримання. Адже зі зростанням тарифів на комунальні послуги, дозволити собі повнометражку може далеко не кожен українець.

Водночас окремі забудовники радять обережно ставитися до тих, хто пропонує невиправдано низькі ціни за такі бажані квадратні метри житла.

“Варто побоюватися нових проектів, які виходять на ринок за дуже привабливими і низькими цінами, – говорить Денис Морозов, керівник департаменту продажів KAN Development. – Адже собівартість будівництва, за рахунок підвищення цін на матеріали, збільшилася, тому купівля занадто дешевих квартир дуже ризикована і небезпечна справа. Бо збудоване житло може не відповідати технічним нормам”.

Тобто, якщо мінімальна ціна на квартиру в певному районі Києва складає 15 тисяч гривень, а забудовник пропонує купити її за 11-12 тисяч гривень, то слід задуматися про те, чи варто довіряти такому продацю.

За його словами, 90% компаній-забудовників на сьогодні залежні від інвестування їхніх об’єктів новими покупцями.

Для того, щоб вижити в нинішніх реаліях, коли на ринку пропозиція значно перевищує попит, вони будуть змушені знижувати вартість квадратного метра за рахунок зниження якості будівництва або працювати собі в збиток, тому що без грошей покупця вони не зможуть продовжити і завершити будівництво.

Читайте також: На що в Україні зростуть тарифи в червні

Невтішні прогнози. З 2014 року в Україні спостерігається зниження вартості нерухомості. Аналітики M Consulting Group прогнозують, що в 2017 році ціни на нерухомість, як на житлову, так і комерційну, продовжать плавне падіння. Адже купівельна спроможність українців залишається на вкрай низькому рівні. В середньому ціни знизяться на 10-20%.

У компанії відзначають, що показник попиту на житлову нерухомість поки що тримається завдяки не бідним переселенцям з Донбасу і Криму. Також в минулі роки посприяли ринку нерухомості і клієнти банків, які забрали свої депозити і вклали їх в купівлю житла. Однак, запаси заощаджень українців не безмежні. Сьогодні забудовники пропонують покупцям різні знижки та акції при купівлі житла і максимально знижують ціни. Але людей, готових інвестувати в нерухомість стає все менше.

“На сьогодні, в Україні спостерігається нездорова конкуренція серед забудовників, – пояснює Денис Морозов. – Більшість компаній сьогодні конкурують вартістю, а це свідчить про те, що існує велика загроза невиконання своїх зобов’язань”.

До речі, зараз в столиці трохи більше 100 недобудов. Але якщо тенденція до зниження цін і купівельної спроможності утримуватиметься, то, ймовірно, що кількість проблемних забудов зросте.

Джерело.