fbpx

Будьте уважні: у Києві забили на сполох через небезпечні для життя новобудови

Більшість київських новобудов непридатні для житла і навіть становлять небезпеку для життя. Про це повідомляють “Вести” із посиланням на експертів.

У гонитві за прибутком і клієнтами забудовники здешевлюють будівництво, замінюючи якісні будматеріали і комунікації дешевими аналогами. При цьому стає неважливим, елітне це житло або економ-класу.

“Як мінімум 60% забудовників сьогодні продають житло низької якості з явними будівельними порушеннями. Перед будівництвом забудовник подає проект нібито якісного будинку на твердження експертів, після чого під час проведення будівельних робіт не дотримується ніяких норм. Щоб це зійшло йому з рук, дає хабара санепідемстанції, пожежним. І все. Будинок готовий до експлуатації”, – повідомив архітектор, член Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку Георгій Духовичний.

Він уточнив, що головною причиною є спрага до наживи.

“Сьогодні люди зубожіли, нерухомість продається слабо. Забудовник змушений максимально опускати ціну на квартири, але щоб не піти у мінус, використовує у будівництві дешеві неякісні матеріали. Зараз у Вишневому, наприклад, будується будинок, у якому 100 квартир непридатні для проживання. У них деформаційні шви між стінами – 500 мм замість дозволених 30 мм. У результаті стіни будуть промерзати, з’явиться цвіль і грибок, які небезпечні для здоров’я”, – зазначив архітектор.

Аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький повідомив, що економлять також на “начинці” будівлі.

“Сьогодні практично ніхто із забудовників не купує якісні дорогі труби, а ставить найдешевші, які починають текти через рік-два експлуатації. За таким же принципом закуповуються й інші будматеріали. 90% покупців виявляють “якість” своїх квартир лише після того, як отримують житло і заселяються”, – розповів він.

Днями на автомобільному форумі опублікували фото новобудови у центрі Києва, у стіні якої цегла частково замінена піноблоками.

“Це що за економія така? Хтось різницю у ціні цегли і піноблоку собі в кишеню поклав. А мешканці недешевих квартир будуть мерзнути у загальних коридорах через такі стіни”, – обговорювали на форумі.

“Вихід один – здешевлювати будівництво. А за рахунок чого? Відкати і хабарі меншими не стають – за землевідведення і різні узгодження заносити до кабінетів чиновників доводиться чимало. Тут не зекономиш. Це як мінімум 10% від вартості квадратного метра. Плюс прибуток має бути не менше 30%, інакше цей бізнес не буде вигідним. Залишається закуповувати дешеві труби, крани тощо”, – розповів співробітник однієї з будівельних компаній.

При цьому офіційно забудовники зізнаються, що замінюють імпортні матеріали українськими аналогами.

Однак далеко не всі готові миритися з халтурою – на забудовників вже почали звертатись до суду.

Читайте також: Кидає на гроші, авто і квартири: киянка попала на гачок альфонса-шахрая (фото)

Джерело.

You cannot copy content of this page