fbpx
Авто
Коли і які країн заборонять двигуни внутрішнього згоряння

Франція і Велика Британія впевнено йдуть до заборони бензинових і дизельних автомобілів. Від тренду не відстають і такі країни, як Норвегія, Індія, Нідерланди, Німеччина і Китай, повідомляє Clean Technica.

Франція

«Ми оголошуємо про припинення продажів бензинових і дизельних автомобілів до 2040 року», — заявив нещодавно міністр екології Франції Ніколя Юло, додавши, що цей крок буде «справжньою революцією».

Велика Британія

Схоже, що Британія наслідуватиме приклад своєї сусідки. Джессі Норман з Міністерства транспорту оголосив про плани досягти нульової емісії вихлопних газів до 2050 року.

Норвегія

Францією і Великою Британією рух за заборону ДВС не обмежується. NBC News повідомляє: «Принаймні, ще чотири країни мають намір здійснити 100-відсотковий перехід на транспортні засоби з нульовим рівнем викидів». Найбільш рішуче налаштована Норвегія. Вона хоче здійснити перехід на електротранспорт до 2025 року. 24% автомобілів, що продаються в цій багатій нафтою і газом країні, вже є електричними.

Нідерланди

Незважаючи на те, що країні ще дуже далеко до Норвегії, у Нідерландах також відносно високий показник продажів електромобілів — близько 6% усього автомобільного ринку. Однак поки що голландський уряд не готовий прислухатися до вимог заборонити ДВС вже до 2025 року.

Німеччина

У сусідній Німеччині більше визначеності з термінами повного переходу на електромобілі. Країна готова зупинити продажі автомобілів на бензині та дизельному паливі вже до 2030 року, незважаючи на те, що поки що залишається низка перешкод на шляху до цієї мети.

Індія

Європою боротьба з двигуном внутрішнього згоряння не обмежується. Як не дивно, до неї приєдналися дві найбільші країни світу, що розвиваються. Індія, як і Німеччина, хоче здійснити цей план до 2030 року.

Китай

Останній учасник «зелених» перегонів поки що не робив жодних офіційних заяв з приводу термінів відмови від ДВЗ. Однак саме Китай є лідером не тільки в Азії, але і всього світу за обсягами продажів електромобілів в абсолютному вираженні. За минулий рік у Китаї продали 351 тисячу нових електрокарів.

Це більше, ніж у всіх країнах ЄС і США разом взятих. На думку експертів, Пекін оголосить про терміни повної заборони на продаж нових бензинових і дизельних автомобілів в недалекому майбутньому.

Читайте також: У Німеччині продовжує розпалюватися скандал навколо дизельних авто

Джерело.