fbpx

У Німеччині продовжує розпалюватися скандал навколо дизельних авто

Цього тижня у Німеччині продовжує розпалюватися cкaндал навколо дизельних авто і махінацій з показниками шкiдливих викидів. Щоб розрядити обстановку і уникнути тотальної зaбoрони на дизельні авто в містах, автовиробники почали пропонувати премії за здані в утиль старі дизельні авто в обмін на нові. Величина премій досягає від 2000 до 10 000 євро.

Однак пропонує їх не тільки Volkswagen, а й інші німецькі автоконцерни, пише AUTO-Consulting.

52% німців схвалюють премії в результаті заміни старих дизельних автомобілів на нові. 30% виступають проти цієї ініціативи німецьких автовиробників. 48,6% водіїв дизельних авто підтвердили, що дана пропозиція залучить їх придбати новий дизельний автомобіль. Такими є результати опитування, проведеного інститутом Insa.

Представник партії Зелених Олівер Крішер застеріг, що ця ініціатива автовиробників призведе до поширення проблеми забруднення навколишнього середовища на бідні країни, зокрема на Африку, оскільки автовиробники не можуть запобігти тому, що старі автомобілі зрештою виявляться за кордоном і далі там будуть використовуватися.

За словами Крішера, “цинічно ті автомобілі, які тут більше не відповідають стандартам, просто відправляти в інші країни”. Раніше німецькі автовиробники пообіцяли переобладнати п’ять мільйонів дизельних авто для зниження рівня викидів в атмофсеру, а також ряд премій для власників старих дизелів, які будуть обмінювати їх на нові моделі.

Крім того, на німецькому ринку істотно впали ціни на вживані автомобілі, але після оголошення програм утилізації, ціни почали стабілізуватися. Тим часом, старі німецькі авто хлинуть не тільки в Африку, про яку згадав Олівер Крішер, але і в Україні, вважають експерти.

Вітчизняні оператори очікують напливу як нових авто з німецького ринку, від покупки яких відмовляються в самій Німеччині, так і старих авто. На хвилі чуток про можливу заборону в’їзду в окремі міста дизельних авто, прагматичні німці взяли курс на позбавлення від старих авто.

І хоча за опитуваннями, лише кожен п’ятий з опитаних, які планують змінювати машину, розглядають можливість покупки електромобіля. Але довіра до дизельних авто в Німеччині грунтовно підірвана. Цю тему часто обговорюють в ЗМІ і німецькі автомобілісти розуміють, що рано чи пізно доведеться відмовитися від звичного укладу життя і дизельного авто.

Читайте також:  Німецький автоконцерн Volkswagen запропонував безпрецедентну програму – знижку до 10 тисяч євро на нове авто усім, хто здасть своє старе.

You cannot copy content of this page