fbpx

Кажуть, що треба…Часто ходити на Богослужіння. Чи справді так треба?

Кажуть, що треба ходити до церкви кожної неділі…

Часами виникає питання: а чому не можна, наприклад, помолитися собі вдома? Чому я мушу ходити до Церкви кожної неділі, а не раз на рік? Це цікаве питання. Насправді ми з вами живемо нашим звичайним ритмом і маємо багато різних справ, клопотів обов’язків. Зрештою маємо час на відпочинок, на різні наші хобі і все це є ритмом нашого життя. Але ми з вами постійно, зрештою, повертаємось додому. Власне приходити до церкви означає також приходити додому.

Це є глибоке питання, тому що воно одразу породжує питання, – а хто є я?

І, безперечно, в цих пошуках “хто є я?” ми знаходимо різні відповіді, серед яких найважливіша це те, що я є Божа дитина. І бути чиєюсь дитиною означає точно мати свого батька, і відповідно мати свій дім. Ходити до церкви кожної неділі означає завжди вертатися додому, вертатися до своєї колиски, до свого першоджерела, і там віднаходити свої сили.

Кажуть, що треба ходити кожної неділі до церкви… І це є правда, тому що Бог казав, що працювати насправді треба. Треба вчитися, треба займатися різними справами, але один день треба відпочивати. І найкращий відпочинок cправді там, де тобі добре.

Зрештою, в своїх пошуках життя ми Точно віднаходимо, що в Божому домі нам є не просто добре, а найкраще.

о. Максим Рябуха

You cannot copy content of this page