fbpx

Картини генія сучасності Івана Марчука знайдено: де вони були?

Роботи найвідомішого сучасного українського художника, про начебто викрадення яких і вивезення їх за кордон повідомляли ЗМІ, знаходяться в Києві і скоро мають повернути автору.

Такий висновок після спілкування з обома сторонами конфлікту – художником і його агентом – зробив арт-колекціонер, галерист і видавець Юрій Комельков. Про це передає Cultprostir.

“У новинах про “зникнення” 101 роботи Івана Марчука не вказувалася, кого саме звинувачують у цьому. Але я знав, що мова йде про Ігоря Дідковського (бізнесмена, політика, екс-директора “Мистецького Арсеналу” – прим. ред.), який останнім часом займався виставками робіт Марчука. Я вирішив зателефонувати обом сторонам конфлікту і дізнатися, що насправді сталося, оскільки я добре знаю і Дідковського, і Марчука”.

Сотня робіт, яка “зникла” – це ще не всі картини Марчука, якими в даний момент розпоряджається Дідковський: понад 40 картин також виставлені на організованій ним експозиції в Укрпошті на Хрещатику, яка триватиме до 28 лютого.

Юрій Комельков розповідає: “Іван Марчук каже, що Ігор Дідковський обіцяв йому на початку вересня минулого року організувати виставку в Іспанії в Національній картинній галереї Прадо. Але щось не заладилося, і почалися непорозуміння, перенесення дати початку виставки і т.п. При цьому роботи Марчуку не поверталися. Іван Степанович злякався за їх долю; він стверджує, що з самим Дідковським це питання йому владнати не вдалося, і тому він вирішив звернутися до правоохоронних органів”

Дідковський, зі свого боку, стверджує, що насправді роботи територію України не покидали і що звинувачення в пресі з цього приводу неправдиві. Також він наголошує, що всі документи про те, що він представляє інтереси Марчука в Іспанії, оформлені юридично правильно.

Після закінчення виставки в Укрпошті всі роботи повинні повернути автору.

Нагадаємо, раніше повідомлялося у художника Івана Марчука зловмисник під приводом організації виставки за кордоном викрав 101 полотно.

Читайте також: БОЙКОТ 23 ЛЮТОГО: КОЛИ ВІТАТИ УКРАЇНСЬКИХ ЧОЛОВІКІВ

Джерело.

You cannot copy content of this page