fbpx

Із завтрашнього дня починають діяти нові штрафи і умови евакуації автомобілів

Закон №2109-19 з 26.10.2017 набирає чинності. Ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» 26 жовтня 2017 року вступає в силу. Цей документ змінює відповідальність водіїв за безпідставне зайняття паркувальних місць для осіб з інвалідністю та використання розпізнавального знака «інвалід» на автомобілі, а також встановлює нові вимоги до створення спецмісць на парковках, передає AUTO.RIA.com

Що змінює новий закон? Вводиться відповідальність у вигляді штрафу за безпідставну зупинку або стоянку транспортних засобів на місцях, позначених відповідними знаками (розмітка 1.30, табличка 7.17). Якщо водій не має документів, які підтверджують наявність у нього інвалідності, він не перевозить пасажира-інваліда, або у нього немає (згідно з текстом закону) «явно виражених ознак інвалідності» — штраф від 1020 до 1700 грн. Аналогічний розмір штрафу передбачено за безпідставне використання на автомобілі розпізнавального знака «інвaлід».

Слід врахувати, що «виписати штраф», тобто скласти адмінпротокол за згадані порушення, новий закон також дає право «членам громадських організацій осіб з інвалідністю».

Крім цього, якщо патрульний поліцейський прийме рішення, що автомобіль припаркований так, що він «порушує правила зупинки і стоянки на місцях для інвалідів або осіб, які перевозять інвалідів» — може бути застосоване тимчасове затримання такого ТЗ (наприклад, за допомогою встановлення пристрою блокування), або «доставка ТЗ на спеціальний майданчик», тобто – примусова евакуація автомобіля. Вартість транспортування ТЗ — 720 грн, кожен день зберігання – 144 грн.

Обладнання парковок. Нововведення торкнуться також забудовників, власників або орендарів паркувальних площ. Тепер, згідно з текстом нового закону, на всіх парковках (крім тих, які розташовані на території індивідуальних житлових будинків) необхідно виділити не менше 10% місць від загальної їх кількості для безкоштовного паркування автомобілів осіб з інвалідністю, але не менше 1 такого місця. За ігнорування цієї вимоги передбачено штраф для відповідальних осіб, у розмірі від 1020 до 1700 грн.

Можливі проблеми. Створити умови для осіб з обмеженими можливостями – намір цілком виправданий і необхідний. Але, в будь-якому випадку, розширення прав одних громадян не повинно обмежувати права інших. Закон, який набуде чинності, викликає ряд запитань, відповіді на які, на жаль, ми поки що не отримали, звернувшись з офіційним запитом до Департаменту патрульної поліції. Отже, головні моменти, реалізація яких на практиці вимагає уточнення, наступні:

— Як патрульні поліцейські вчинятимуть з авто, що займає спецмісце, якщо в ньому відсутній водій і розпізнавальний знак «інвалід» на самому автомобілі? Чи буде однозначно викликатись евакуатор (або застосовуватися пристрій блокування) для такого автомобіля і складатися протокол?

— Як діятимуть патрульні, якщо водій авто, що займає спецмісце, не має при собі документів про інвалідність і не має «виражених ознак інвалідності», але повідомляє, що привіз інваліда, наприклад, в аеропорт або на вокзал, де пасажир-інвалід продовжив шлях на іншому виді транспорту?

Читайте також: У соцмережах прославилася нерозмитнена Audi з дуже красномовним номером (фото)

— Щодо «неправомірного використання на ТЗ розпізнавального знака «інвалід». Наприклад, у випадку коли батько-інвалід, наклеївши відповідні знаки на своє авто, дав його в користування сину (не інваліду), — як патрульні класифікуватимуть «правомірність використання знака» і застосовувати норму ч. 5 ст. 125 КУпАП у такій ситуації?

Сподіваємося, незабаром ми все ж отримаємо відповідь від Департаменту патрульної поліції, з роз’ясненнями хоча б щодо цих питань, адже насправді спірних моментів буде виникати набагато більше. Або ж, що не кращий варіант – адмінпротоколи (у тому числі складені «членами громадських організацій осіб з інвалідністю) та евакуація транспорту просто почнуться, «згідно із законом». А водіям, навіть якщо вони мали підстави займати спецмісця, доведеться доводити свою невинуватість у судах і шукати евакуйовані автомобілі на штрафмайданчиках. Втім, закон починає діяти, і в будь-якому випадку, відповіді на всі питання будуть отримані на практиці, прямо з завтрашнього дня.

You cannot copy content of this page