fbpx
Без рубрики
Губка, рушник і зубна щітка: як часто потрібно міняти речі особистої гігієни

Дерматологи рекомендують взагалі відмовитися від губок, так як вони є ідеальним середовищем для поширення шкідливих мікроорганізмів. Речі особистої гігієни повинні бути максимально чистими і безпечними, адже від цього залежить ваше здоров’я і зовнішній вигляд. Джерело.

Про те, що гігієнічні приналежності на зразок зубної щітки або губки необхідно час від часу міняти, знають всі. Але ось як часто потрібно це робити, розповідає AdMe.ru з посиланням на рекомендації фахівців.

Гребінець. Частота заміни гребінця залежить від різних факторів (якість гребінця і матеріал, з якого він зроблений, тип волосся, кількість використовуваних засобів для укладки та ін.), проте в середньому дерматологи рекомендують робити це не рідше 1 разу на 6-12 місяців.

Не забувайте, що регулярна заміна гребінця не скасовує базових правил догляду за ним: мийте гребінець хоча б 1 раз в тиждень і видаляйте з нього волосся і залишки продуктів для стайлінгу після кожного використання.

Зубна щітка. Щоб підтримувати гігієну порожнини рота, лікарі рекомендують міняти зубні щітки в міру зносу щетини, але не рідше ніж 1 раз в 3-4 місяці. Частіше слід міняти зубні щітки дітям, а також людям з імунними захворюваннями і захворюваннями порожнини рота. Також потрібно позбавлятися від старої щітки після хвороби.

Губка. Примітно, що дерматологи рекомендують взагалі відмовитися від цих предметів гігієни, оскільки вони є прямо-таки ідеальним середовищем для поширення шкідливих мікроорганізмів. Якщо ж ви не можете собі уявити душ без улюбленої губки, ось кілька простих правил догляду за нею.

Щодня сушіть губку. Не використовуйте губку відразу після гоління. Ніколи не мийте за допомогою губки лице та  частини тіла. Періть губку приблизно раз в тиждень. Регулярно міняйте губку: 1 раз в 2 місяці для губки з синтетичних матеріалів, 1 раз в 3-4 тижні для мочалок з натуральних матеріалів.

Постільна білизна. Середньостатистична людина щодня виділяє уві сні близько 250 мілілітрів поту. Додайте до цього відмерлі клітини шкіри, пилових кліщів, різні види грибків і зрозумієте, що ваше ліжко не таке чисте і затишне, як вам здавалося. Саме тому фахівці радять міняти постільну білизну хоча б раз на тиждень, а якщо ви спите голяка або лінуйтеся приймати душ перед сном, то навіть частіше.

Леза для бритви. Строго кажучи, міняти леза потрібно тоді, коли вони погано ковзають і прибирають волоски. Однак, як і будь-який інший предмет у ванній, бритви накопичують відмерлі клітини шкіри, бактерії і залишки косметичних засобів. Все це може при контакті зі шкірою викликати запалення (згадайте неприємні червоні крапки, які з’являються після гоління).

Читайте також: Ось чому потрібно негайно викинути свою мочалку!

Тому в середньому фахівці радять міняти леза після кожних 5-7 використань. Щоб продовжити бритві життя, потрібно обов’язково споліскувати її гарячою водою і зберігати в сухому місці.

Банні рушники. Навіть незважаючи на те що ви використовуєте банний рушник після душу, на ньому все одно залишаються відмерлі клітини і представники мікрофлори шкіри, які в умовах підвищеної вологості ванної кімнати поширюються дуже швидко. Саме тому фахівці рекомендують прати рушники після кожних 3-4 застосувань.

Рушник для рук. Ретельне і регулярне миття рук – один з головних постулатів особистої гігієни. Однак не менш важливим є і те, як ви сушите руки. Оскільки рушники для рук використовуються частіше і великою кількістю людей, ніж банні, то і міняти їх варто як мінімум раз в кілька днів (щодня у великих сім’ях) або ж користуватися паперовими. Останні, до речі, багато медиків вважають найбільш гігієнічним способом сушіння рук.

Рушник для лиця. Шкіра обличчя і шиї більш чутлива, ніж шкіра тіла, тому фахівці радять, по-перше, мати окремі рушники для обличчя, а по-друге, міняти їх частіше, ніж звичайні рушники. В ідеалі це потрібно робити щодня.

Рада для тих, хто не в захваті від постійної прання: замість рушників промокайте обличчя ватним диском або тим же паперовим рушником. Просто, гігієнічно і не вимагає особливих зусиль і коштів.